استفاده از نمای ترکیبی سنگ و چوب ساختمان های مدرن

نمای ترکیبی سنگ و چوب برای ساختمان های مسکونی

نمای ترکیبی سنگ و چوب می تواند بسیار جذاب و زیبا باشد البته این مورد را باید دانست که هیچ چیز نمی‌تواند به اندازه نمای چوبی ساختمان خالص زیبا و جذاب باشد . مهمترین بخش در در یک ساختمان نمای آن می باشد. ساختمان می‌تواند جاذبه‌ای بسیار مفید برای کل ساختمان باشد ، همچنین برای اجرای نمای ساختمان باید از بهترین ابزار و مواردی که میتوان استفاده کرد ، استفاده نمود . یکی از راهکارها برای طراحی و دیزاین نمای ساختمان استفاده ترکیبی سنگ و چوب می‌باشد . هر دو جلوه ی خاصی را می‌تواند به نمای ساختمان القا کنند.

 

طراحی نمای ساختمان با چوب های طرح سنگ

بدون شک طراحی نمای ساختمان ، مهم ترین کارها در ساخت یک آپارتمان و ساختمان می‌تواند تاثیر گذار باشد حال برخی از طراحان برای طراحی و دیزاین نمای ساختمان می خواهند ، هم از چوب و از سنگ استفاده کنند . به این مدل طراحی ، نمای ترکیبی سنگ و چوب می گویند که این نما علاوه بر جلوه بالا می‌تواند مقاومت بسیار خوبی را نشان بدهد و همچنین با همه بخش‌های ساختمان مانند ستون ها و پنجره ها هماهنگی داشته باشد . استفاده از نمای ترکیبی سنگ و چوب می تواند حس گرم بودن چوب را علاوه بر شکیل بودن سنگ را به بیننده منتقل کند.

 

مزایای نماهای سنگی در دیزاین های سبک چوب

استفاده همزمان سنگ و چوب در نمای ترکیبی سنگ و چوب می‌تواند ، مزایای بسیار بالایی داشته باشد اما ساختمان‌هایی که از نمای ترکیبی چوب و سنگ و ترمووود استفاده می‌کنند ، جلوه ی بسیار زیبا تر نسبت به ساختمان های دیگر دارند و همچنین هماهنگی نمای آن با پنجره ها و شیشه ها ، بسیار بیشتر می باشد از لحاظ هزینه ای نیز ترکیب کردن این نما بسیار به صرفه تر می باشند و هم حس چوب را می تو آن به بیننده منتقل کند و هم حس سنگ را که هر کدام ویژگی و جذابیت خاص خود را دارند.

 

طرح شیشه های پنجره برای نماهای سنگی

در هنگام طراحی نمای ساختمان ترکیبی که از چوب و سنگ تشکیل می‌شود .

باید به تمامی جزئیات و کلیات توجه نمود یکی از جزئیاتی که می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد .

پنجره ها و شیشه های ساختمان می باشد .

که جلوی آن به صورت مستقیم در نمای ساختمان می باشد .

مقاومت شیشه ها باید بسیار بالا باشد .

زیرا عواملی مانند باران ، گرد و خاک و حرارت می تواند آسیب جدی به آنها وارد کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *