استفاده از نمای ترکیبی سنگ و چوب ساختمان های مدرن

نمای ترکیبی سنگ و چوب برای ساختمان های مسکونی

نمای ترکیبی سنگ و چوب می تواند بسیار جذاب و زیبا باشد البته این مورد را باید دانست که هیچ چیز نمی‌تواند به اندازه نمای چوبی ساختمان خالص زیبا و جذاب باشد . مهمترین بخش در در یک ساختمان نمای آن می باشد. ساختمان می‌تواند جاذبه‌ای بسیار مفید برای کل ساختمان باشد ، همچنین برای اجرای نمای ساختمان باید از بهترین ابزار و مواردی که میتوان استفاده کرد ، استفاده نمود . یکی از راهکارها برای طراحی و دیزاین نمای ساختمان استفاده ترکیبی سنگ و چوب می‌باشد . هر دو جلوه ی خاصی را می‌تواند به نمای ساختمان القا کنند.

طراحی نمای ساختمان با چوب های طرح سنگ

طراحی نمای ساختمان با چوب های طرح سنگ

بدون شک طراحی نمای ساختمان ، مهم ترین کارها در ساخت یک آپارتمان و ساختمان می‌تواند تاثیر گذار باشد حال برخی از طراحان برای طراحی و دیزاین نمای ساختمان می خواهند ، هم از چوب و از سنگ استفاده کنند . به این مدل طراحی ، نمای ترکیبی سنگ و چوب می گویند که این نما علاوه بر جلوه بالا می‌تواند مقاومت بسیار خوبی را نشان بدهد و همچنین با همه بخش‌های ساختمان مانند ستون ها و پنجره ها هماهنگی داشته باشد . استفاده از نمای ترکیبی سنگ و چوب می تواند حس گرم بودن چوب را علاوه بر شکیل بودن سنگ را به بیننده منتقل کند.

مزایای نماهای سنگی در دیزاین های سبک چوب

مزایای نماهای سنگی در دیزاین های سبک چوب

استفاده همزمان سنگ و چوب در نمای ترکیبی سنگ و چوب می‌تواند ، مزایای بسیار بالایی داشته باشد اما ساختمان‌هایی که از نمای ترکیبی چوب و سنگ و ترمووود استفاده می‌کنند ، جلوه ی بسیار زیبا تر نسبت به ساختمان های دیگر دارند و همچنین هماهنگی نمای آن با پنجره ها و شیشه ها ، بسیار بیشتر می باشد از لحاظ هزینه ای نیز ترکیب کردن این نما بسیار به صرفه تر می باشند و هم حس چوب را می تو آن به بیننده منتقل کند و هم حس سنگ را که هر کدام ویژگی و جذابیت خاص خود را دارند.

نمای ترکیبی سنگ و چوب برای ساختمان های مسکونی

طرح شیشه های پنجره برای نماهای سنگی

در هنگام طراحی نمای ساختمان ترکیبی که از چوب و سنگ تشکیل می‌شود .

باید به تمامی جزئیات و کلیات توجه نمود یکی از جزئیاتی که می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد .

پنجره ها و شیشه های ساختمان می باشد .

که جلوی آن به صورت مستقیم در نمای ساختمان می باشد .

مقاومت شیشه ها باید بسیار بالا باشد .

زیرا عواملی مانند باران ، گرد و خاک و حرارت می تواند آسیب جدی به آنها وارد کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *