قیمت چوب سونا خشک

لیست قیمت چوب سونا خشک بر اساس نوع چوب، ابعاد، ضخامت و گره‌ چوب 

 

در جدول زیر به بررسی لیست  قیمت چوب سونا خشک بر اساس نوع ترمووود که خود به دو دسته‌ی چوب ترمو فنلاندی، ترمو چوب ایرانی و چوب روسی و سایر ویژگی‌های چوب مانند رنگ، ابعاد،ضخامت و گره چوب پرداخته ایم.

 

نوع چوبرنگ قیمت ترمووودابعادضخامت گره چوب 
چوب روسیرنگ چوب روسی با توجه به رنگ آمیزی متغیر است ۲۵۰۰۰۰تومان تا ۱۰۰۰۰۰۰تومان هرمترمربع ۹۰ m.m

۱۰۰ m.m

۱۱۰ m.m

۱۲۰ m.m

۱۵۰ m.m

۲۰۰ m.m

۱۰ m.m

۱۳ m.m 

۱۹ m.m

۳۰ m.m

۴۵ m.m 

گره معمولی یا گره گرد در ساختار چوب روسی استفاده شده است.
چوب ترمو ایرانیرنگ قهوه‌ای روشن دارد ۳۵۰۰۰۰ تومان تا  ۱۵۰۰۰۰۰تومان  هر مترمربع ۴۲ m.m

۶۸ m.m

۹۲   m.m

۱۱۰ m.m

۱۱۸ m.m,

۱۴۰ m.m

۱۰ m,m  

۱۶ m.m

۱۹ m.m

از گره پروانه ای،گره معمولی یا گرد استفاده شده است.
ترمو چوب فنلاندیرنگ قهوه ‌ای تیره دارد. ۸۰۰۰۰۰ تومان تا ۵۰۰۰۰۰۰ تومان  هر متر مربع ۴۲    m.m 

۶۸    m.m 

۹۲    m.m 

۱۱۸  m.m

۱۴۰  m.m

۱۱ m.m

۱۶ m.m

۱۹ m.m

۲۶ m.m

۴۲ m.m

گره پروانه ‌ای در ساختار ترمو فنلاندی استفاده شده است.

از بررسی اطلاعات موجود در جدول بالا به این نتیجه می‌رسیم که ترمووود فنلاندی با  تنوع بیشتری در ابعاد و ضخامت دارد. اما قیمت ترموود فنلاندی از سایر چوب‌ها نیز بیشتر است. در طی روند ساخت سونا، استفاده از ابعاد و ضخامت‌های متنوع چوب امری ضروری است. و باعث کاهش دور ریز چوب در طی فرآیند برشکاری می‌شود در نتیجه کاهش هزینه ساخت سونا خشک می‌شود.

 

 نکات  خرید چوب سونا خشک که نمی‌دانید 

برای ساخت سونا از سه نوع چوب چوب روسی، ترمووود فنلاندی و ترموچوب ایرانی استفاده می‌شود که هرکدام با توجه به جنس و روند ساخت نکات متفاوتی را در هنگام خرید باید رعایت کرد. در ادامه به بررسی نکات خرید هریک از آنان می‌پردازیم.

نکات خرید چوب ترمو فنلاندی برای ساخت سونا خشک

قطعا بهترین چوب مخصوص چوب سونا خشک، ترمو چوب فنلاندی می‌باشد. اما برای خرید ترموود فنلاندی باید به ۳ نکته توجه کرد 

  1.  خرید از شرکت‌های وارد کننده مستقیم ترمو از فنلاند در جهت خریداری چوب با کمترین قیمت و بیشترین کیفیت
  2. بازرسی چوب ترمو به صورت حضوری قبل از پرداخت هزینه، در جهت اطمینان از کیفیت ترمووود فنلاندی
  3. توجه به اندازه هر شاخه با توجه به ابعاد سونا خشکی که قصد ساخت آن را دارید. به طور مثال اگر طول سونا ۴ متر است، حتما شاخه‌های ۴ متری تهیه فرمایید تا از دور ریز چوب جلوگیری فرمایید. 

نکات خرید ترمووود ایرانی برای ساخت سونا خشک 

در  هنگام خرید ترمو چوب ایرانی حتما دقت فرمایید از تولیدکنندگان و کارخانجات تولید ترمو، خرید کنید تا اسیر سوداگران بازار چوب نشوید. شرکت رها چوب با ۲۰ سال سابقه در بازار چوب ایران انواع ترمووود ایرانی و فنلاندی را ارائه می‌دهد برای اطلاع بیشتر از انواع  و قیمت ترمو ایرانی و فنلاندی با شماره                            کارشناس فروش از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹صبح تا ۶ عصر تماس حاصل فرمایید.

نکات خرید چوب روسی برای ساخت سونا خشک

خرید چوب روسی برای ساخت سونا  انتخابی مناسب برای که انبوه سازان سونا خشک  است. چوب روسی نیاز به رنگ آمیز و مقاوم سازی دارد.و انجام این روند فقط برای انبوه سازان از نظر اقتصادی، مقرون به صرفه است. زیرا انبوه سازن به دلیل خرید رنگ در مقیاس بالا  و نیروی فنی ارزان و ماهر در دسترس میتوانند با خرید چوب روسی هزینه تمام شد ساخت سونا خشک را تا ۳۰ درصد کاهش دهد. 

اما خرید چوب روسی برای مصرف‌کنندگان به دلیل عدم دسترسی به نیرو ماهر و ارزان برای رنگ آمیزی و مقاوم سازی چوب روسی و خرید رنگ چوب در مقدار کم در نتیجه با قیمت بالا، هزینه تمام شده سونا خشک تفاوتی چندانی با ترمو ایرانی ندارد. و صرفا با خرید ترمو ایرانی از تولید کننده اصلی، در زمان و هزینه صرفه جویی قابل توجهی میشود. 

    

سه  راهکار برای کاهش هزینه اجرای چوب  سونا خشک  را کاهش دهیم 

هزینه اجرای چوب سونا از دغدغه ‌ی اصلی، مدیران ساخت هر پروژه‌ای است. در این قسمت با ذکر ۳ راهکار از نظر کارشناس فروش رها چوب، سارا فیض به شما مخاطبان عزیز، نکات طلایی را ذکر می‌کنیم که بر کاهش قیمت تمام پروژه‎های ساختمانی تاثیر مستقیم دارد.

 

  • انتخاب نصاب و تکنسین ماهر با تجربه‌ی کاری بالای ۵ سال و قابل اثبات در حوزه ساخت سونا خشک  در جهت کاهش دور ریز چوب در طی مراحل ساخت سونا 
  • برون‌سپاری طراحی نقشه سونا خشک به مهندسان طراحی دکوراسیون داخلی با تجربه ( حداقل ۵ سال) در جهت جلوگیری از  تخریب و فرسایش سونا به دلیل غیراستاندارد بودن نقشه طراحی سونا خشک 
  • در صورت خریداری چوب روس برای ساخت سونا خشک، حتما از رنگ‌های داری ایزو ۲۰۰۹ اروپا در جهت مقاوم سازی چوب روسی در برابر کپک و آفات استفاده کنید. 

 

 در نگاه اول رعایت نکات بالا به نظر ساده و کم تاثیر در کاهش هزینه ساخت سونا به نظر می‌رسد. اما رعایت  موارد بالا باعث کاهش هزینه ساخت سونا خشک تا  ۲۰ درصد کاهش می‌دهد.