مقاوم کردن ترمووود در برابر اشعه ماورا بنفش

مطالعات میدانی زیادی صورت پذیرفته است تا میزان مقاومت ترمووود و نحوه اثرگذاری نور خورشید و اشعه ماورای بنفش بر روی سطوح ترمووود مشخص گردد. همانگونه که انتظار میرود، مقاومت ترمووود مانند دیگر اجزاء طبیعت، در مقابل تابش و نفوذ اشعه ماورای بنفش مقاوم نیست. درنتیجه رنگ قهوه ای طبیعی الواری که برای مدتی در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار گیرد، به خاکستری و زنگ زدگی متمایل خواهد شد. در آزمایشات میدانی صورت گرفته، پس از حدوداً 6 ماه، تغییر رنگ کاملا مشهود بود..زیبائی اولیه ترمووود یکی از دلایل محبوبیت این کالا در میان سازندگان و معماران می باشد. به همین دلیل با استفاده از مواد و رنگهای محافظ که دارای رنگدانه های مخصوص و لایه های حفاظتی هستند، ترمووود را از تغییر رنگ محافظت میکنند.
ترمووود یک ماده طبیعی است که با حرارت و بخار پردازش شده است و در نتیجه پایداری، دوام و ظاهر زیبایی شناسی متمایز را به همراه دارد. به لطف فرآیند اصلاح حرارتی، ترمووود در همه شرایط آب و هوایی در برابر پوسیدگی مقاوم است. با این حال، مانند اکثر مواد چوبی، ترمووود را می توان برای محافظت از آن در برابر اشعه ماوراء بنفش، آلودگی هوا و سایر عوامل محیطی که می تواند باعث تخریب و تغییر در ظاهر شود، تحت درمان سطحی قرار گیرد.
عملیات سطحی چوب می تواند چرخه عمر ترمووود را افزایش داده و زیبایی طبیعی چوب را افزایش دهد و ظاهری غنی و جذاب به آن ببخشد. همچنین ظاهرهای متفاوتی را برای ترمووود از سایه های شفاف گرفته تا پوشش کامل سطوح رنگ شده و همه چیز در بین آن ها را امکان پذیر می کند.
در این مقاله توضیح می دهیم که بهترین گزینه ها و روش های تصفیه سطح برای چوب اصلاح شده حرارتی چیست.

روش های مقاوم کردن ترمووود

ترمووود یک پایه عالی برای درمان های مختلف سطح چوب است

چندین گزینه درمان سطحی برای چوب ترموود وجود دارد. بسته به نتیجه دلخواه، ترمووود را می‌توان با همان رنگ‌ها، روغن‌های چوب، واکس‌ها و لاک‌های باکیفیت که برای چوب‌های اصلاح ‌نشده مناسب هستند، سطح کار کرد. هنگام انتخاب بهترین درمان سطح، ارزش توجه به نوع استفاده و تنش چوب را دارد. تراس در معرض فرسودگی و نور مستقیم خورشید به طور منظم نیاز به محافظت بیشتری نسبت به نمای خارجی دارد. روغن‌ها و رنگ‌های چوبی رنگدانه‌دار و شفاف برای درمان ترمووود رایج هستند، در حالی که رنگ‌های پوششی و رنگ‌های نیمه شفاف معمولاً برای نمای ترمووود استفاده می‌شوند.

یکی از بهترین جنبه های ترموود، این است که زمانی که عملیات به درستی انجام شود، یک پایه عالی برای عوامل تصفیه سطح است. پایداری ابعادی پایه محکمی برای عملیات سطح ایجاد می کند و از آنجایی که چوب ترک نمی خورد و یا جمع نمی شود، پوشش اعمال شده بدون ترک باقی می ماند. ترمووود کاملاً بدون رزین است و بنابراین آن را از طریق رنگ پنهان نمی کند. این کار حتی در آب و هوای گرم و مرطوب و همچنین در سونا، بدون ترس از ورود رزین به سطح، درمان های سطحی را امکان پذیر می کند.

روش اول مقاوم کردن ترمووود : رنگ آمیزی ترمووود

رنگ آمیزی یکی از محبوب ترین گزینه های درمان سطح برای ترمووود است. این شامل اعمال یک لایه نازک از یک لکه رنگدانه بر روی سطح چوب برای حفظ رنگ قهوه ای اصلی، تغییر رنگ آن یا تقویت دانه طبیعی چوب است. رنگ آمیزی برای کاربردهای خارج از منزل ایده آل است زیرا محافظت عالی در برابر اشعه ماوراء بنفش و آسیب آب ایجاد می کند. این درمان همچنین به جلوگیری از رشد کپک و قارچ کمک می کند و تمیز کردن و نگهداری سطح چوب را آسان تر می کند. ما استفاده از روش اسپری را نیز توصیه می کنیم.

استفاده از رنگ های بر پایه روغن برای مقاوم کردن ترمووود

روغن کاری یک گزینه محبوب برای درمان سطح ترمووود است و به ویژه برای دکینگ ترمووود خوب است. روغن کاری ماندگاری رنگ طبیعی چوب را افزایش می دهد و ظاهری گرم و غنی به آن می بخشد. همچنین مقاومت بسیار خوبی در برابر آب ایجاد می کند و به جلوگیری از ایجاد ترک توسط رطوبت و اشعه ماوراء بنفش در کاربردهای افقی کمک می کند. روغن کاری برای کاربردهای خارج از منزل ایده آل است زیرا به چوب اجازه تنفس می دهد و از تجمع رطوبت که می تواند منجر به پوسیدگی شود جلوگیری می کند. رنگ قهوه ای چوب ترموود را می توان با رنگدانه و روغن چوب محافظت شده در برابر اشعه ماوراء بنفش حفظ کرد.

توصیه می کنیم دستورالعمل های سازنده را برای روغن کاری دنبال کنید. به طور کلی روغن کاری با پخش لایه های نازک روی سطح چوب توصیه می شود که از آنجا به الیاف چوب نفوذ کرده و از داخل محافظت می کند.
توجه داشته باشید که روغن بذر کتان برای ترمووود توصیه نمی شود زیرا باعث رشد قارچ می شود.

رنگ های پوشش و مقاوم کامل برای ترمووود

رنگ ترمووود با پوشش کامل یکی دیگر از گزینه های درمان سطح آن است. رنگ آمیزی ترمووود محافظت عالی در برابر اشعه ماوراء بنفش، آسیب آب و سایر عوامل محیطی که می توانند باعث تخریب شوند، فراهم می کند. همچنین طیف گسترده ای از رنگ ها و سایه ها را در اختیار شما قرار می دهد که آن را برای کاربردهای تزئینی ایده آل می کند. با این حال، رنگ آمیزی با پوشش کامل می تواند از دوام کمتری نسبت به سایر گزینه های درمان سطحی برخوردار باشد و ممکن است در طول زمان نیاز به نگهداری بیشتری داشته باشد.

قبل از عملیات سطحی چوب ترموود به این نکته توجه کنید

نتیجه نهایی همیشه به بافت سطح محصول ترمووود بستگی دارد. سطح ترمووودممکن است صاف، برس، میکرو شیار یا سنباده باشد. سطوح مختلف به نتایج متفاوتی دست می یابند، زیرا زبری و تخلخل سطح چوب بر نحوه جذب عامل تصفیه به چوب تأثیر می گذارد. آب و هوا همچنین می تواند بر روی نوع شوینده ای که می تواند روی سطح ترمووود استفاده شود، تأثیر بگذارد. شایان ذکر است که ترموود تیره‌تر از چوبی است که معمولاً در نمونه‌های رنگی استفاده می‌شود، بنابراین ما همیشه یک نقاشی آزمایشی را توصیه می‌کنیم.

عملیات سطحی چوب را در لایه های نازک اعمال کنید

درمان سطح چوب را می توان قبل یا بلافاصله پس از نصب اعمال کرد زیرا فرآیند هوازدگی بلافاصله شروع می شود. البته توصیه ما قبل از نصب می باشد.برای دستیابی به رنگ یکنواخت بین تخته ها، یک پوشش کارخانه ای برای رنگ ها و رنگ های انجام شده با اسپری توصیه می شود. از آنجایی که ترمووود به اندازه چوب اصلاح نشده رنگ، لکه یا روغن را جذب نمی کند، استفاده باید با لایه های نازک انجام شود.
هنگام انجام عملیات سطح، فقط سطحی که در معرض آب و هوا قرار دارد باید پوشش داده شود. ترمووود نیازی به درمان چهار طرفه ندارد. این کار درمان سطح را آسان می کند، در هزینه و زمان صرفه جویی می کند. انتهای اره شده توصیه می شود در صورت قرار گرفتن در معرض هوا به ویژه در جهت مستقیم باران، آب بندی شوند. البته در صورت امکان و رنگ آمیزی قبل از نصب پوشش چهار طرفه توصیه می شود.

رها چوب معتبر ترین تولید کننده رنگ ترموود جهت مقاوم کردن چوب ترمو

گروه ساختمانی رها با بیش از 20 سال سابقه تجربه طراحی، نظارت و اجرا در زمینه مهندسی نمای ساختمان علی الخصوص ترموود و تولید رنگ ترمووود و همچنین ترمیم و بازسازی رنگ ترمووود نما و ترمیم و بازسازی رنگ ترمووود کف به عنوان یکی از شرکت های پیشگام بر اساس استانداردهای بین المللی حضوری فعال داشته است. این کار در گذشته و درمجموعه با اخذ نمایندگی از شرکت های معتبر رنگ جهان به ویژه کشورآلمان از جمله PNZ بیشترین حجم واردات و فروش و اجرای این محصول را در سطح کشور داشته است و در حال حاضر با تکیه بر سال ها تجربه خود در این زمینه و انجام تحقیقات و بررسی های بسیار در راستای بهبود صنعت رنگ ترمووود کشور و تولید محصولات با گرید جهانی خود اقدام به تولید محصولات رنگی ترمووود با دوام، پایدار و زیبا برای طراحان، معماران، ساختمان ها و غیره کرده است. لازم به ذکر است که مواد اولیه مورد نیاز ما از معتبرترین شرکت های خارجی دسته بندی و تامین میشود. ما امیدواریم که با تلاش و اشتیاق فراوان طبیعت را به زندگی مردم برگردانیم و لذا بدینوسیله آمادگی خود را جهت بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات فنی و اجرایی در جلسات مشترک با شما کارفرمای محترم اعلام میداریم تا بتوانیم ترمووود پروژه شما را به بهترین شکل ممکن به انجام برسانیم.