قیمت ترمووود

ترمووود در واقع یک فرآیند است نه یک گونه. اما در حال حاضر معمولا در تجارت به عنوان یک گونه با توجه به وجود آن در همه جا یاد میشود. این فرآیند با استفاده از دمای بسیار بالا و بخار در یک محفظه بسته و کنترل شده چوب را اصلاح میکند تا ساختار سلولی آن تغییر کند تا محصول نهایی پایدارتر و از نظر ابعادی با دوام تر باشد. رایج ترین گونه چوب مورد استفاده در فرآیند قیمت ترمووود و تولید آن از گونه کاج میباشد، اگر چه گونه های دیگر نیز فراوان است. تفاوت اصلی بین آنها اندازه و تعداد گره ها است. درخت کاج گره های بزرگتر اما کمتری دارد. چوب های تولید شده توسط ما و چوب های وارداتی تماما از نوع کاج بوده و قیمت ترمووود ایرانی و قیمت ترمووود فنلاندی بر همین اساس مشخص میشود

مهم ترین عوامل موثر در قیمت ترمووود

چوب خام

کیفیت مواد چوب خام تاثیر بسیار و قابل توجهی بر کیفیت محصول نهایی چوب ترمو و قیمت ترمووود خواهد داشت.
کیفیت مواد اولیه فرآیند ترمو، با سیستم گرید و درجه بندی کنترل میگردد. درجه های کیفی بر اساس تعداد، کیفیت، محل و اندازه گره ها و سایر مشخصات به سه گروه عمده تقسیم میشوند که عبارتند از A-B-C . با درجه A بیشتر به زیرگروه های A1,A2,A3,A4 تقسیم میشوند. البته میتوان گفت علاوه بر این هر کشور و یا کارخانه بسته به نوع کار خود و توان تولید میتواند گروه بندی متفاوتی را در نوع چوب فروخته شده داشته باشد که میبایست در نهایت مورد تایید خریدار قرار گیرد. تفاوت قیمت در نوع گرید بندی میتواند بسیار مفاوت باشد و تا حدود 70 یورو در هر متر مکعب میتواند تفاوت قیمت ایجاد کند که خود رقم بسیار بزرگی و تفاوت فاحشی در قیمت ترمووود نهایی خواهد داشت. متاسفانه در حال حاضر چوب، در اکثر موارد چوب خام با کیفیت و خوبی برای تولید ترموود وارد کشور نمیشود و اکثرا دچار مشکلات فراوانی میباشند که به علت ارزان بودن قیمت مورد استفاده اکثر تولیدکنندگان ترمووود قرار میگیرد تا بتوانند محصولات با قیمت ترمووود پایین عرضه کنند که خود موجب بروز مشکلات بسیاری میگردد.
لازم به ذکر است شرکت رها چوب خود مستقیما و بدون واسطه از کشور روسیه و از طریق بهترین و معتبر ترین تولید کنندگان الوار، مواد اولیه خود را با بالاترین گرید موجود تامین میکند تا بتواند ضمن تامین کیفیت، موجبات رضایت شما در مورد قیمت ترمووود را رعایت کند.

چگالی چوب

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت ترمووود، چگالی یا دانسیته نهایی آن میباشد. ترمووود میبایست چکالی کمتری نسبت به چوب اصلاح نشده داشته باشد، که این نتیجه از دست دادن برخی از ترکیبات چوب در فرآیند اصلاح حرارتی است. با رطوبتی حدود 6 درصد که مورد تایید انجمن بین المللی ترموود میباشد، چگالی ترمووود ما بین 380 تا 450 کیلوگرم بر متر مکعب که کمی با ساختار چوب در یک دسته خاص متفاوت است.
چگالی چوب تاثیر مستقیمی بر استحکام نگه داشتن پیچ دارد.در حالی که به نظر میرسد استحکام نگه داشتن میخ مانند چوب های فرآوری نشده باشد، به دلیل چگالی کمتر ترمووود، اثبات میشود که استحکام نگه داشتن پیچ 10 تا 20 درصد کمتر از چوب معمولی است. زمانی که از پیچ های کوچکتر و یا خزینه استفاده میشود، نتایج بسیار بهتری حاصل میشود.
متاسفانه در حال حاضر فرآیند ترمووود در بسیاری از کارگاه های غیر استاندارد انجام میپذیرد که به علت عدم رعایت فرآیند موجب نارضایتی مشتریان عزیز گردیده و به علت عدم خروج مواد از ساختار چوب ، چگالی متفائتی با استاندارد پیدا میکند که خود تاثیر بسیاری در قیمت ترمووود خواهد داشت.

کوره و تحمل دمای آن

فرآیند تولید چوب ترموود، در دماهای بالای 200 درجه سانتیگراد میبایست صورت میپذیرد، بنابراین کنترل شرایط میبایست بسیار محافظه کارانه و با دقت باشد. انتخاب تجهیزات مناسب برای مقاومت در چنین شرایط دمایی بسیار مهم و حائز اهمیت است. از آنجا که خیلی از تولید کنندگان ترمووود به علت عدم استفاده از کوره استاندارد امکان رسیدن به دمای هدف را ندارند، برای ایجاد تغییرات در کوره اعمال فشار اتمسفر مینمایند که این خود موجب بروز مشکلات عمده در ساختار چوب میگردد و تاثیر به سزایی در قیمت ترمووود خواهد داشت. لازم به ذکر است داخل سیلندر ها بخار و اسیدیته بالا است، بنابر این توجه ویژه ای برای عمر طولانی دستگاه، تعمیر و نگهداری و استفاده از فولاد ضد زنگ نیاز است.زمان لازم برای پخت چوب از 36 ساعت تا 72 ساعت میتواند متغیر باشد. تمامی فرآیند تولید میبایست به صورت هوشمند و توسط نرم افزارهای مخصوص و قرار دادن سنسور های ویژه در کوره های ترموود توسط متخصصین نظارت شود، که این موضوع ضمن کنترل بیشتر میتواند تمامی فرآیند ها را به صورت فایل ذخیره کند و بعدا به صورت منحنی و یا اعداد گرافیکی مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد
بنابراین نوع کوره و اصلاح حرارتی با دمای مورد نظر تاثیر بسیار زیادی در قیمت ترمووود خواهد داشت.

رنگ نهایی ترمووود

از جمله عوامل مهم دیگر در تعیین قیمت ترمووود رنگ ترمووود میباشد. رنگ نهایی محصول چوب ترمو تحت تاثیر دما و مدت زمان و فشار داخل کوره است. همانطور میدانید هر چه دما بیشتر باشد رنگ تیره تر است. تغییر رنگ در درجه اول نتیجه تخریب لیگنین است. حرارت باعث تغییر رنگ چوب میشود و سایه رنگ نهایی نتیجه اثر ترکیبی دما و نوع پوشش نهایی میباشد.در فرآیند ترمووود یکنواختی رنگ نهایی به علت رعایت استانداردها تاثی خیلی مهمی در قیمت ترمووود خواهد داشت.
در شکل ذیل تغییرات دمایی و تاثیر آن روی رنگ چوب پاین (کاج) یه تصویر کشیده شده است.

تغییرات دمایی و تاثیر آن روی رنگ ترمووود

برای رعایت انجام فرآیند و رسیدن به دمای 220 درجه سانتی گراد نیاز به تجهیزات و سرمایه گذاری و استخدام افراد با دانش میباشد که تمامی این موارد تاثیر به سزایی در قیمت ترمووود خواهند داشت.