کاربرد های مختلف ترمووود برای محوطه

کاربردهای ترمووود برای محوطه

کاربرد های مختلف ترمووود برای محوطه خارجی چه ساختاری دارد ؟

ترمووود برای محوطه ، همچنین به عنوان چوب با گرما شناخته می شود ، یک ماده چوب زیبا و پایدار است که با استفاده از عملیات حرارتی بدون مواد شیمیایی تولید می شود.

 

چوب ترمووود برای اماکن خارجی چگونه تولید می شود؟

ترمووود توسط فرایند گرما توسط چوب نرم اسکاندیناوی و درجه حرارت از 180 تا 230 درجه در کوره های مخصوص اتاق تا حداکثر 96 ساعت ایجاد می شود.

بخار به عنوان یک گاز محافظ استفاده می شود و به جلوگیری از شکسته شدن چوب و آسیب رساندن آنها در طول درمان کمک می کند.

خصوصیات و ویژگی های ترموود برای محوطه

این فرآیند باعث ایجاد تغییرات شیمیایی و ساختاری در چوب می شود و بنابراین برخی از خصوصیات و ویژگی های آن را تغییر می دهد. برخی از خصوصیات و خصوصیاتی که ترموود را به چنین نمونه محبوب تبدیل کرده است شامل موارد زیر است:

بصورت ابعاد پایدار گرمای شدید چوب در طول تولید در معرض خشکی قرار دارد و باعث می شود تمام رطوبت و رزین از چوب جدا شود. بنابراين ، ترمووود برای محوطه نسبت به تغييرات رطوبت به همان اندازه چوب غير درمان نشده واکنش نشان نمي دهد (خطر تورم ، ترک خوردگی و انقباض کاهش می يابد) و به آن اجازه می دهد شکل خود را به مراتب بهتر حفظ کند.

چوب حتی در دماهای زیاد ، مایع یا رزین را نیز ترشح نمی کند.

 

دوستان محیط زیست

چوب نرم استفاده شده برای تولید ترموود از جنگل های دارای مجوز ، PEFC دارای مجوز سرچشمه می گیرد و از آنجا که هیچ ماده شیمیایی یا مواد خارجی در حین تولید آن درگیر نمی شوند ، ترموود یک ماده سازگار با محیط زیست است که با استفاده از تنها روش های طبیعی تولید می شود.

مقاومت در برابر پوسیدگی و قارچ ها

به دلیل خراب شدن ساختار سلولز ، روند گرمایش چوب ، چوب حاوی مواد مغذی مناسبی نیست که باعث رشد و توسعه پوسیدگی و قارچ ها شود.

 

افزایش طول عمر

وقتی چوب با گرما درگیر می شود ، طول عمر آن طولانی تر می شود. این بستگی به گرمای دقیقی از چوب دارد که تا مدت زمان انتظار برای زندگی در آن قرار دارد ، اما به طور کلی هرچه دما بیشتر باشد ، طول عمر آن نیز بستگی دارد.

عایق بندی شده بهبود یافته

چوب هایی که با گرما تصفیه شده اند بسیار مقاوم تر از چوب تصفیه نشده هستند و به شدت باعث بهبود خاصیت عایق بندی آن می شوند.

 

قابل بازیافت

برخلاف چوب آغشته به فشار ، ترمووود هنگامی که دیگر لازم نباشد ، می تواند به عنوان چوب تصفیه نشده دور ریخته یا بازیافت شود.

استفاده از ترموود در فضاهای باز

اصلاح حرارتی چوب باعث بهبود خاصیت چوب می شود ، در نتیجه طیف وسیعی از کاربردهایی را که در آن می توان از چوب استفاده کرد گسترش داد. طیف گسترده ای از خصوصیات سودمند آن باعث می شود تا از این مواد برای اهداف خارجی و داخلی استفاده شود.

 

موارد استفاده های مختلف این چوب

مقاومت بالای آن در برابر رطوبت و پوسیدگی ، آن را به یک ماده عالی برای پروژه های خارجی تبدیل می کند. برخی از محبوب ترین کاربردهای ترمووود برای محوطه آن عبارتند از:

 • روکش خارجی
 • دکوراسیون خارجی
 • دکوراسیون داخلی
 • تیغه های لوور
 • نمای ساختمان
 • بازسازی

موارد استفاده داخلی

ظاهر جذاب آن و از بین بردن رزین به معنای این است که چوب برای پروژه های داخلی مانند موارد زیر ایده آل است:

 • روکش داخلی
 • سونا
 • جکوزی
 • مبلمان
 • کفپوش
 • دیزاین حیاط
 • پرگولا
 • استخر
 • دیوار

ظاهر پوششی ترموود چه بافتی دارد ؟

رنگ ترمووود برای محوطه تحت تاثیر دمایی است که چوب در معرض آن قرار دارد و مدت زمانی که در معرض گرما قرار دارد. به دلیل تراکم های چوب نرم ، واریانس کمی در رنگ وجود خواهد داشت ، اما به طور کلی هرچه دما در معرض چوب بیشتر باشد ، ترموود تاریک تر است.

 

تعمیر و نگهداری ترمووود به مرور زمان

از آنجا که پیش بینی می شود ترموود عمر طولانی تری داشته باشد ، لزوماً نیازی به ترمیم سطحی ندارد. برخی از افراد برای غنی سازی رنگ آن ، اضافه کردن یک تخته ، لکه یا رنگ به چوب خود را انتخاب می کنند ، اما اگر بدون ترمیم بماند ، چوب به طور طبیعی به یک خاکستری نقره ای (شبیه به سرو یا لچک) تغییر می یابد.

رابطه ی مستقیم کیفیت و قیمت در این صنف

ترموود به طور کلی ارزان تر از اکثر چوب های سخت چوب است ، و آن را به عنوان یک ماده بسیار مقرون به صرفه و محبوب برای اکثر صاحبان خانه و توسعه دهندگان تبدیل می کند. فرآیند تولید شامل هیچ ماده شیمیایی نیست ، به این معنی که تولید آن ارزان تر است.

با این حال ، برای بهترین و رقابتی ترین قیمت های ترمووود برای محوطه ، ما اکیداً توصیه می کنیم با کارشناسان رهاوود تماس بگیرید ، مهم نیست چقدر به چوب شما نیاز دارید یا چه پروژه ای را در دست دارید ، تیم دوستانه ما بیش از این که به شما کمک کند خوشحال خواهد شد. ما علاقه مند و مطمئن هستیم که می توانیم بهترین ارزش را به همه مشتری های خود تحویل دهیم ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که برای بهترین مشاوره و کمک در مورد پروژه خود با ما در تماس باشید.

اگر کاملاً مطمئن نیستید که ترمو مناسبترین مواد چوبی برای پروژه شماست ، لطفاً تردید نکنید! ما طیف گسترده ای از گونه های چوبی را تهیه می کنیم ، بنابراین هرچه پروژه شما به آن منجر شود ، ما مطمئناً دارای یک نوع چوب مناسب هستیم که به شما امکان می دهد نتیجه مورد نظر خود را بدست آورید.