چوب مناسب برای نمای ساختمان

چوب مناسب برای نمای ساختمان

چوب مناسب برای نمای ساختمان چه ویژگی هایی دارد؟

بهتر است بدانید چوب مناسب برای نمای ساختمان باید از ویژگی های خاصی برخوردار باشد. دوام و ماندگاری بالا و مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی یکی از ویژگی های این نوع نما محسوب می شود. لازم است مقاومت چوب را با استفاده از یکسری فرآیندها به طور قابل توجهی افزایش داد. همچنین آکوستیک بودن از دیگر ویژگی های یک چوب مناسب و ایده آل به شمار می آید.

در واقع یکی از ویژگی های بارز چوب این است که صدا را به خوبی جذب کرده و فضایی بسیار آرام را برای ساکنین ایجاد می کند. از دیگر ویژگی هایی که یک چوب باید از آن برخوردار باشد قابل تعویض بودن آن است. نمای چوبی باید به گونه ای باشد که در زمان تعویض و بازسازی بتوان به راحتی آن را تعمیر و بازسازی کرد.

ویژگی های نمای چوبی ساختمان

رهاوود ارائه کننده انواع نمای چوبی ساختمان در ایران

در صورتی که به دنبال نمای زیبا و فوق العاده حرفه ای برای ساختمان خود هستید، انتخاب ما بهترین گزینه است. با ما می توانید هر نمای چوبی ساختمان را که می خواهید برای ساختمان خود انتخاب کنید، چرا که ما یکی از برترین ارائه کننده های انواع نمای چوبی ساختمان در ایران هستیم. با انتخاب تیم حرفه ای ما هرگز پشیمان نخواهید شد، زیرا گروه حرفه ای ما با دانش و تخصص خود بهترین نماها را برای شما طراحی و اجرا می کنند.

رهاوود ارائه کننده انواع نمای چوبی ساختمان در ایران

اصول ترکیب نمای سنگ و چوب برای نمای ساختمان

یکی از روش هایی که باعث زیبایی و جذابیت بیشتر نمای ساختمان می شود، استفاده از مصالح ترکیبی متضاد است. برای مثال استفاده از نمای ترکیبی سنگ و چوب دارای تاثیر بسیار زیادی در زیبایی نمای ساختمان است. بهتر است بدانید انتخاب این نما علاوه بر زیبایی فوق العاده نمای ساختمان باعث افزایش مقاومت ساختمان نیز می شود. در واقع انتخاب چوب در این ترکیب به دلیل ظرافت بالا، زیبایی خاصی را به نمای ساختمان هدیه می دهد. همچنین استفاده از چوب به دلیل مقاومت بسیار بالایی که در برابر عوامل طبیعی و محیطی دارد باعث بالا رفتن مقاومت ساختمان می شود.

لازم به ذکر است که با استفاده از سنگ می توان کیفیت عایق صوتی و حرارتی ساختمان را به طور قابل توجهی افزایش داد. در واقع با انتخاب چوب مناسب برای نمای ساختمان در کنار سنگ های مرغوب می توان ترکیبی از ظرافت و مقاومت را در نمای ساختمان خود ایجاد کرد. یکی از ایده های مناسب برای خلق نمایی زیبا و فوق العاده استفاده از سنگ برای پوشش کلی نما است. در واقع در این ایده می توانید بر روی نمای سنگی از چوب برای ورودی ساختمان و اطراف پنجره استفاده کنید. با انتخاب این ترکیب می توان یک نمایی ساده و جذاب را به ساختمان خود هدیه دهید.

اصول ترکیب نمای سنگ و چوب برای نمای ساختمان

ترموود بهترین گزینه برای نمای چوبی ساختمان

بهتر است بدانید چوب مناسب برای نمای ساختمان جهت نمای ساختمان شما ترموود است. قبل از هر چیز لازم است بدانید یکی از جدیدترین روش ها جهت مقاوم ‌سازی چوب ترموود بوده که به نوعی فرآیند آماده ‌سازی چوب محسوب می شود. در این روش مقاومت چوب به اندازه ای افزایش پیدا می کند که بتوان از آن با خیالی آسوده در فضای باز و در هر شرایط آب و هوایی استفاده کرد. در واقع در این فرآیند مغز چوب همراه با گردش هوا و بخارآب به دمای 185 تا 220 درجه سانتی ‌گراد می رسد. در این فرآیند رطوبت چوب معمولا به زیر 6 درصد رسیده و زنجیره های سلولوزی درون آن در هم شکسته می شود.

از دیگر ویژگی های بارز چوب ترموود این است که در آن شرایط زندگی برای قارچ و کپک به طور کامل از بین می رود، زیرا با اعمال گرمای زیاد اسیدی که در بافت طبیعی چوب وجود دارد به طور کامل از بین می رود. همچنین این فرآیند به نوعی باعث افزایش طول عمر و ماندگاری بالای چوب می شود. از دیگر مزیت های قابل توجه این فرآیند سازگاری آن با محیط زیست است، زیرا از هیچ ماده افزودنی و شیمیایی در این فرآیند استفاده نشده است.

ثبات در ابعاد، خالص و طبیعی بودن و وزن بسیار کم از دیگر مزیت های چوب ترموود به شمار می آید. با توجه به مزیت های گفته شده چوب مناسب برای نمای ساختمان چوب ترمووود بوده که علاوه بر زیبایی فوق العاده از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است در واقع این نوع چوب را به دلیل استانداردها و کیفیت بالا می توان در مکان ها و فضاهایی که در معرض باراش برف و باران، آلودگی هوا و تابش مستقیم نور خورشید هستند با خیالی آسوده استفاده کرد.

ترموود بهترین گزینه برای نمای چوبی ساختمان

اجرای حرفه ای نمای چوبی ساختمان توسط رهاوود

علاوه بر انتخاب یک نمایی زیبا و فوق العاده اجرای آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در واقع اجرای نمای چوبی کار هر کسی نیست و به تخصص و دانش نیاز دارد. با انتخاب ما هیچ نگرانی نخواهید داشت، چرا که ما نمای چوبی ساختمان را به صورت حرفه ای و ماهرانه انجام خواهیم داد.

در واقع نیروهای مجرب و کار آزموده ما با دانش به روز خود نمای چوبی شما را به بهترین شکل اجرا می کنند. همچنین کارشناسان و متخصصان ما شما را به خوبی راهنمایی می کنند تا چوب مناسب برای نمای ساختمان خود انتخاب کنید. بدون شک با گروه ما می توانید نمای بی نظیر و فوق العاده زیبا را برای ساختمان خود ایجاد کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *