ساخت نرده ترمووود

اگر این روزها به شهرمان نگاه کنیم، میبینیم که نرده ترمووود به عاملی برای زیباتر کردن ساختمان ها تبدیل شده است.

به همین علت بر این شدیم که طراحی زیباتری از چوب ترمووود برای این قسمت از فضای ساختمانی به ارمغان آوریم.

یکی از متریالهای مصرفی در نرده های ساختمانی، چوب ترمووود می باشد. در ساخت نرده های ترمووود، فضا، مساحت و نوع کاربری محیط عامل تعیین کننده ای در ابعاد و اندازه این نوع چوب است.

معمولا اندازه چوبی که در ساخت نرده ترمووود استفاده می شود، دارای ضخامت 42 میلی متر است. چوب ترمووود به علت دارا بودن ضخامت زیاد، از ضریب اطمینان بالاتری برخوردار است و امنیت لازم برای ساخت نرده را تامین می کند.

مزایای استفاده از ترمووود ساخت نرده

  • چوب ترمووود بخاطر تکرار زیاد در ساخت نرده، زیبایی قابل توجهی به فضا می دهد.
  • در فصل سرد، نرده ترموود نسبت به نرده های فلزی کمک بالایی به گرم کردن فضا می کند.

پروفیل نرده ترمووود

پروفیل ها به 4 دسته تقسیم می شود؛ 42*42 – 68*42 – 92*42 – 140*42.

هرکدام از این پروفیل ها، باتوجه به طرح و کاربری، قابل استفاده به عنوان نرده هستند. به طور مثال چوبهای 42*42 معمولا در فضای روبروی بالکن ها یا تراس ها با فاصله 42 میلی متر نصب می شود.

پروفیل نرده ترمووود

مصارف نرده ترمووود

از موارد مصرف نرده ترموود استفاده در ساخت فضای آلاچیق ها، بالکن ها، راهرو ها، اطراف استخر و پرگولا است. ترمووودهای مصرفی در قالب نرده به صورت لوورمی نصب می شود. در این طریقه نصب، چوبها با فاصله های مشخص یکی پس از دیگری قرار می گیرد. البته این فاصله ها به نوع طراحی و عرض ترمووود مصرفی، بستگی دارد. سطح کیفی و زیبایی نهایی کار اجرایی در فضاهایی که نیاز به نرده ترمووود دارد، رابطه مستقیم با کیفیت چوب، درجه ترمو شدن آن و البته نداشتن تاب طول و عرضی چوب نما دارد.