مقایسه ترمووود ایرانی رهاچوب با سایر ترمووود های ایرانی موجود در بازار

شاید تا به امروز پیش آمده که شاهد عملیات حرارت دادن چوب و تبدیل آن به ترمووود بوده باشید ، نکته قابل توجه ای که باعث  تفاوت عمده محصول ترمووود ایرانی رهاچوب با سایر چوب های به اصطلاح ترمو میشود میتوان به این اشاره کرد که چوب های متفرقه صرفاً تا درجه خاصی حرارت داده می شوند  به این معنا که فرآیند “ترموسازی”  به صورت کامل روی چوب ها صورت نگرفته است.

این مطالب را نیز مطالعه فرمایید:

https://rahawood.com/%d9%81%d8%b1%d8%a2%db%8c%d9%86%d8%af-%d8%aa%d9%88%d9%84%db%8c%d8%af-%d8%aa%d8%b1%d9%85%d9%88%d9%88%d9%88%d8%af/

در صورتی که برای تولید چوب های ترموی تولید شده درکارخانه شرکت رهاچوب تمامی استانداردهای فرآیند ترمووود سازی صورت پذیرفته که علاوه بر حرارت ، تحت فشار و رطوبت خاص منجر به ترمو شدن کامل چوب ها می گردد. در این فرایند چوب ها تحمل دمایی بالاتری دارد که نهایتا منجر به آن خواهد شد که چوب ها تا اندازه استانتدارد و بدون سوختن  حجم بالایی از رطوبت خود را از دست بدهند.

خوب است بدانید که خیلی از تولید کنندگان این حوزه ، بدون تجربیات علمی اقدام به فروش چوب های غیر استاندارد میکنند ، که این چوب هاصرفا محصولاتی  هستند که به مدت محدود حرارت دیده اند و یا برخی از این تولید کنندگان جهت تیره تر دیده شدن محصول خود به هنگام بازدید، چوب ها را با رنگ تیره رنگ می کنند و به اسم چوب خام و رنگ نشده به خریدار نشان می دهند.

و با همه اینها  متاسفانه هزینه ای که شمای خریدار بابت خرید ترمووود های متفرقه می پردازید، با قیمت چوب های ترموود واقعی تولید شده با فرآیند علمی ترمووودسازی  هم قیمت می باشد.
از آنجایی که محصولات شرکت رهاچوب به علت طی کردن زمان کافی ( 60 ساعت ) جهت ترمو شدن به حدی از تیرگی بافت میرسند که سبب زیبایی بیشترو وضوح بیشتر رگه های جوبی پس از رنگ آمیزی می شود

مقاومت چوب های بدون استاندارد پایین و گاها با یک باران کوتاه به سرعت خراب می شوند واین احتمال نیز وجود دارد که در طی زمان دچار قارچ و کپک نیز بشوند .

قبل از خرید چوب ترمووود حتی ترمووود فنلاندی حتماً بررسی های کافی را انجام دهید و از اصل بودن محصول مطمئن شوید.

ترمووود ایرانی رهاچوب

ترمووود ایرانی رهاچوب


ترمووود ایرانی رهاچوب

ترمووود ایرانی رهاچوب


ترمووود ایرانی رهاچوب

ترمووود ایرانی رهاچوب


ترمووود ایرانی رهاچوب

ترمووود ایرانی رهاچوب


ترمووود ایرانی رهاچوب

ترمووود ایرانی رهاچوب

ترمووود ایرانی رهاچوب

ترمووود ایرانی رهاچوب

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ترمو کف
مقایسه ترمووود ایرانی رهاچوب
نما ویلا ترمووود