مقاومت ترمووود در برابر اشعه ماورای بنفش

مطالعات میدانی زیادی صورت پذیرفته است تا میزان مقاومت ترمووود و نحوه اثرگذاری نور خورشید و اشعه ماورای بنفش بر روی سطوح ترمووود مشخص گردد. همانگونه که انتظار میرود، مقاومت ترمووود مانند دیگر اجزاء طبیعت، در مقابل تابش و نفوذ اشعه ماورای بنفش مقاوم نیست. درنتیجه رنگ قهوه ای طبیعی الواری که برای مدتی در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار گیرد، به خاکستری و زنگ زدگی متمایل خواهد شد. در آزمایشات میدانی صورت گرفته، پس از حدوداً 6 ماه، تغییر رنگ کاملا مشهود بود.

زیبائی اولیه ترمووود یکی از دلایل محبوبیت این کالا در میان سازندگان و معماران می باشد. به همین دلیل با استفاده از مواد و رنگهای محافظ که دارای رنگدانه های مخصوص و لایه های حفاظتی هستند، ترمووود را از تغییر رنگ محافظت می کنند.

رنگ های محافظ برای ترموود

مقاومت ترمووود که از الوار چوب زبان گنجشک و کاج اروپائی که در کوره های با دمای بالاتر از 220 درجه خشک میشود، بدون استفاده از رنگهای محافظ، در برابر تغییر رنگ و خوردگی زیاد است. علاوه بر این، مقاومت ترموود در برابر تابش و نفوذ حرارت به عمق چوب، رشد کپک و جلبک، تا میزان قابل قبولی نسبت به سایر چوب ها بیشتر است.

چگالی مقاوم ترین چوب ترمووود

چوب ترمووود یک متریال مدرن، زیبا و مقاوم است که با  تنوع بالا و ابعاد گوناگون، امکان استفاده در فضاهای داخلی و خارجی ساختمان را دارا است. مهم ترین ویژگی این چوب، فرم خاص و چگالی آن با توجه به مقاومت ترمووود است که باعث می شود ترمووود را با هر سبک و سلیقه ای و با متریال هایی نظیر آجر، سنگ و… تلفیق کرد و به نمایی خاص دست یافت.