فرآیند تولید ترمووود

مراقبت از ترمووود در زمستان ترموود فنلاندی ترموود ایرانی

,
ترمو کف

7 چوب برتر 2023 برای ساخت سونای خشک (ارزان و ضد آب)

,
سونا خشک پیش ساخته ترمووود

فناوری فرآیند جدید توسعه یافته در فنلاند، چوب عملیات حرارتی شده را به سطح کاملا جدیدی رسانده است. تکنولوژی مدرن کلید تولید چوب با کیفیت بالا و مناسب است. روش تولید کارآمد و کاملاً از نظر زیست محیطی ایمن است. مدیریت زنجیره تامین و لجستیک، از مرحله تولید چوب تا پردازش محصول نهایی، کیفیت بالا را تضمین می کند. تولیدکنندگان با کمک تامین کنندگان مواد اولیه خود به دنبال انتخاب مناسب ترین انواع چوب برای محصولات نهایی مختلف هستند. اساساً چهار نوع چوب استفاده می شود:

کاج شمالی و صنوبر، کاج رادیاتا و خاکستر کانادایی. بیشتر این تولیدات به سایر نقاط جهان صادر می شود. مشتریان اصلی آن عبارتند از خرده فروشان تجارت چوب، تولیدکنندگان خانه های پیش ساخته، دکوراتورهای داخلی، دفاتر معماری، شرکت های ساختمانی و تولیدکنندگان مبلمان.

عملیات حرارتی چوب

کل فرآیند تصفیه چوب از خشک شدن تا خیس شدن نهایی چوب برای تشکیل یک توالی فرآیند پیوسته انعطاف پذیر یکپارچه میباشد. کار موثر، کیفیت محصول نهایی را تضمین می کند. مراحل مختلف فرآیند برای ویژگی های خاص چوب و الزاماتی که محصول نهایی باید برآورده کند بهینه شده است. پارامترهای هر دسته ای که قرار است پردازش شود در ارتباط با دانش تجربی دیگر تکنیک های پردازش بیشتر توضیح داده شده و استفاده می شود. این امکان کنترل و دستیابی مداوم به کیفیت مناسب چوب عملیات حرارتی شده را در شرایط مختلف و تغییرات بیشتر فراهم می کند.

فرآیند تولید محصولات ترمووود از 6 تونل تشکیل شده است. در سه تونل اول، چوب بریده شده خشک شده و برای مرحله عملیات حرارتی آماده می شود که در تونل چهارم انجام می شود. دو تونل آخر برای خنک کردن، آبیاری، تهویه و نهایی کردن چوب تصفیه شده استفاده می شود. پس از عملیات حرارتی، عملیات چوب در واحدهای داخلی تحت فشار مناسب به مدت 24 تا 48 ساعت ادامه یافته و مراحل زیر آغاز می شود. افزودن رشته های تکمیلی به کیفیت این کار را با اجتناب از عجله و کنترل فرآیند و در عین حال در نظر گرفتن خواص طبیعی چوب انجام می دهد.

این فرآیند عمل مداوم نشان داده است که پتانسیل قابل توجهی برای صرفه جویی در انرژی در سراسر فرآیند نجاری وجود دارد. بخارات آزاد شده در طول خشک کردن و عملیات حرارتی برای گرم کردن اولیه، خشک کردن و مرطوب کردن نهایی چوب مورد استفاده قرار می گیرد. و بخار استخراج شده در طول فرآیند با جداسازی رزین ها و سایر اجزای خارج شده از چوب تمیز می شود. این تضمین می کند که از انتشار گازهای گلخانه ای به سیستم های هوا و آب جلوگیری می شود. این فرآیند در هر مرحله از تولید سازگار با محیط زیست است، اما واقعاً کیفیت محصول را به خطر نمی اندازد.

فرآیند تولید ترمووود

اصلاح ترمووود یک فرآیند تمیز و سازگار با محیط زیست است که خواص چوب را بهبود می بخشد. در این فرآیند فقط از دمای بالا و بخار استفاده می شود که تضمین می کند محصول نهایی کاملا طبیعی و عاری از مواد شیمیایی خواهد بود. عملیات حرارتی خواص مختلف چوب مانند پایداری فضایی، عایق حرارتی، مقاومت در برابر پوسیدگی، شکل بدون تغییر و بهداشت را افزایش می دهد.

در طی اصلاح حرارتی، چوب در معرض دمای بالا (185+ تا 220+ درجه سانتیگراد) قرار می گیرد. بخار آب به عنوان گاز محافظ و رسانای حرارتی استفاده می شود که اجازه می دهد چوب تا دمایی بالاتر از دمای اشتعال چوب گرم شود. این فرآیند به شما اجازه می دهد تا خواص چوب را که نیاز به اصلاح دارند تا نیازهای کاربری های مختلف را برآورده کند، اصلاح کنید. تغییرات فرآیند به فرآیند اجازه می دهد تا دقیقاً خواص مورد نیاز برای محصول نهایی را تولید کند.

اصلاح حرارتی چوب را می توان به طور تقریبی به سه مرحله تقسیم کرد. در مرحله اول دمای چوب افزایش یافته و چوب خشک می شود. فاز دوم شامل یک اصلاح حرارتی واقعی چوب است که در طی آن رطوبت چوب عملاً به صفر می رسد و دما در بالاترین حد خود قرار می گیرد. حداکثر دما و زمان پردازش با توجه به خواص مورد نظر انتخاب می شود. در نهایت چوب تیمار شده خنک شده و تا حد مورد نظر مرطوب می شود.

کلاس های عملیات حرارتی

چوب در دو کلاس عملیات حرارتی استاندارد تولید می شود: Thermo-S و Thermo-D. تفاوت بین این کلاس ها در درجه حرارت و زمان عملیات حرارتی است.

Thermo-S
چوب Thermo-S (پایداری) سایه قهوه ای روشن و جذابی دارد و پایداری فضایی بسیار بالایی دارد. چوب در دمای ملایم تر (+ 185 درجه سانتیگراد 3 ±) عملیات حرارتی می شود. محصولات Thermo-S عمدتا برای دکوراسیون داخلی در نظر گرفته شده اند، اما می توانند در مناطق بیرونی محافظت شده نیز استفاده شوند.

Thermo-D
چوب Thermo-D (دوام) رنگ قهوه ای تیره تری دارد. دوام پوسیدگی و پایداری مکانی بالایی دارد. Thermo-D در دماهای بالاتر (+ 215 درجه سانتیگراد 3±) از نظر حرارتی اصلاح می شود و برای استفاده در محیط داخلی و خارجی مناسب است.

تولیدکنندگان به منظور پذیرفتن مسئولیت کامل در قبال محیط زیست، به ارتقای بالاترین استانداردهای کیفیت برای چوب های عملیات حرارتی شده ادامه خواهند داد. برای اطمینان از این امر، محصولاتی که ما ارائه می دهیم از زنجیره کیفیت از تامین کنندگان مواد خام تا مصرف کنندگان نهایی عبور می کنند. در تولید چوب ترمووود از هیچ گونه مواد شیمیایی استفاده نمی شود که زمینه بسیار خوبی برای سازگاری با محیط زیست این محصولات فراهم می کند. گرما و بخار مناسب استفاده شده ابزار کافی برای تبدیل چوب ترمووود به یک مصالح ساختمانی بادوام و چشمگیر هستند. در پایان عمر، چوب عملیات حرارتی شده، به عنوان یک محصول خالص و طبیعی، می تواند سوزانده شود و به انرژی زیستی یا بازیافت تبدیل شود.

منبع: https://nvgwood.co.uk/thermowood-production-process

نام