ترمو عرشه های چوبی برای دور استخرها: قیمت ترمو، انواع و …

ترمو استخر

وقتی میخواهید استخری را بسازید، باید خیلی بیشتر در ساختار خود استخر دقت کنید. به خصوص برای ساخت استخر ترموودی

برای شروع، باید به این فکر کنید که قرار است با قسمت اطراف استخر چه کاری انجام دهید. مهمتر از همه، شما نمی خواهید خاک اطراف استخر، زیبایی استخر زیبای جدید شما را از بین ببرد!

اکثر مردم یک پاسیو یا عرشه در اطراف استخر خود می سازند، یا گاهی اوقات هر دو. به ویژه عرشه ها، معمولا از چوب ساخته می شوند و از محبوب ترین متریال ها برای پروژه های استخر هستند.

در رهاچوب، هدف ما این است که به شما کمک کنیم تا تمام اطلاعات مورد نیاز خود را از ابتدای پروژه استخر تا کارهای نهایی مانند عرشه و حصارکشی پیدا کنید. از آنجایی که عرشه های چوبی استخر بسیار محبوب هستند، ما یک راهنمای عمیق در مورد عرشه استخر چوبی گردآوری کرده ایم تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا انتخاب خوبی برای پروژه شما هست یا نه.

تا پایان این مقاله، شما باید درک بهتری از انواع چوبی که می توانید استفاده کنید، هزینه عرشه استخر چوبی، ایده هایی که باید امتحان کنید و مزایا و معایب ساخت عرشه را داشته باشید.

بیایید با بررسی انواع مختلف چوبی که می توانید استفاده کنید شروع کنیم.

استخر ترمو

کدام نوع چوب برای عرشه استخر بهترین است؟ استخر ترمو

ترمووود مناسب فضاهای مرطوب و خیس – استخر و سونا ترموود : قیمت، انواع چوب ترمو و …

هنگامی که به ساخت عرشه استخر چوبی خود فکر می کنید، یکی از اولین سوالات شما باید این باشد که از چه نوع چوبی استفاده کنم؟

در اینجا چند سوال وجود دارد که باید قبل از انتخاب مواد خود در نظر بگیرید:

ضد آب است؟
دوام داره؟
آیا در برابر آفات مقاوم است؟
آیا در برابر قالب مقاوم است؟
چگونه درمان می شود؟
قیمت آن چند است؟

نوع چوب تفاوت را ایجاد می کند و قبل از اینکه تصمیم بگیرید از چه نوع استفاده کنید، مطمئن شوید که چه چیزی برای شما مهم است.

از این سوالات برای اولویت بندی نیازهای خود استفاده کنید و سپس انواع چوب را بر اساس خواص آنها فیلتر کنید.

برخی از رایج ترین انواع چوب مورد استفاده برای عرشه استخر عبارتند از کاج، چوب ساج، سدر و ماهون. بیایید مزایا و معایب هر یک را با جزئیات بررسی کنیم:

انواع چوب برای عرشه استخر شما : کاج، چوب ساج، سدر و چوب ماهون

کاج
ارزان ترین اما ضعیف
بهتر است ترمیم شود
گرما را جذب نمی کند – پا نمی سوزد!
می تواند به نگهداری بیشتری نیاز داشته باشد

ساج
بادوام تر از کاج
مقاوم در برابر اشکال و کپک
ترکیب خوبی از سبک و ارزش
تعمیر و نگهداری کم

سدر
بادوام تر از کاج، کمتر از چوب ساج
زیبا به نظر می رسد
مقاوم در برابر آفات و آب و هوا
گزینه ارزان تر از چوب ساج با اکثر خواص مشابه

چوب ماهون
زیبا و شیک
بادوام ترین گزینه
تعمیر و نگهداری تقریباً وجود ندارد
خیلی گرونه

علاوه بر نوع چوب، زادگاه چوب نیز بسیار مهم است.

رهاچوب ، چوب های ترموود فنلاندی که بهترین نوع چوب های ترمووود کاج میباشد را در اختیار شما قرار می دهد. همینطور چوب های فنلاندی خام را نیز با تکنولوژی بالا تقریباً برابر با فنلاند به صورت ترمووود درآورده و با قیمت مناسب تری به فروش می رساند.

استخر ترمو
Thermowood kitchen

هزینه یک عرشه استخر چوبی چقدر است؟

در حالی که در حال بررسی انواع چوب برای عرشه استخر خود هستید، احتمالاً در مورد هزینه ها نیز تعجب می کنید.

چوب ها از نظر کیفیت متفاوت هستند و قیمت با آنها متفاوت است. به طور کلی، شما به دنبال هزینه کردن از متری 350 هزار تومان تا 3 میلیون تومان برای عرشه جدید خود هستید.

اگر استخر کوچکتری دارید و چوب ارزان تری مانند کاج یا سرو انتخاب می کنید، احتمالاً متری بیش از 1 میلیون تومان برای عرشه خود پرداخت نخواهید کرد.

یک توصیه: این یک پروژه DIY ( کارهای فنی که خودتان می توانید انجام دهید) نیست. حداقل بدون تجربه قبلی طراحی و نصب استخر ترمو.

اگر در مورد کاری که انجام می دهید 100% مطمئن نیستید، آن را به حرفه ای ها بسپارید.

ایده های عرشه استخر چوبی

عرشه استخر ترمو نباید فقط یک عرشه باشد. عرشه های چند منظوره بسیار محبوب هستند و این پتانسیل را دارند که زندگی شما را آسان تر کنند. بیایید به چند روش برای کاربردی و سرگرم کننده عرشه خود نگاهی بیندازیم:

نشستن

منظور ما قرار دادن میز و صندلی روی عرشه نیست، البته شما می توانید این کار را انجام دهید. همچنین می توانید با چوب ترمووود و طراحی حرفه ای تر صندلی هایی مانند نیمکت را در اطراف محیط عرشه اضافه کنید. هنگام برگزاری مهمانی استخر، نشستن راهی ساده برای شیک جلوه دادن استخر است و فضا را برای همه فراهم می کند.

ذخیره سازی ( باکس )

آیا به این موضوع فکر کردید که صندلی ترمووود می تواند به عنوان فضای ذخیره سازی عمل کند؟ تصور کنید که بتوانید حوله ها را درست در کنار استخر قرار دهید، یا وسایل نظافتی را در باکسی قراردهید تا بدون اینکه ظاهر بد و شلخته ای داشته باشند، آنها را در دسترس داشته باشید.

آبگرم

حتی در تابستان، می توانید عصرهای سردی داشته باشید. اسپا می تواند مکانی عالی برای قرار گرفتن در عرشه باشد و استفاده از فضای شما را دوچندان کند. این به این معنی است که می توانید از عرشه خود در تمام فصول استفاده کنید، به خصوص اگر در آب و هوای معتدل زندگی می کنید.

آشپزخانه در فضای باز

اگر واقعاً می‌خواهید استفاده از فضای خود را به حداکثر برسانید (و به معنای واقعی کلمه از رفتن به داخل خانه خودداری کنید)، می‌توانید به دنبال ساخت یک آشپزخانه در فضای باز روی عرشه خود باشید. چه چیزی بهتر از داشتن یخچال در چند قدمی آن؟ شما می توانید باربیکیو، سینک و یخچال را همزمان در کنار استخر ترموودی خود داشته باشید تا نیازی نباشد خیس وارد خانه شوید!

باربیکیو کنار استخر
حمام ترمووود