T3 / Michael Green Architecture + DLR Group

ترمووود

هنگامی که هاینز با این پروژه هیجان انگیز به MGA روبرو شد، T3 را به عنوان یک مدل منحصر به فرد از ساختمان های اداری جدید تصویرسازی کردند. و این فرصتی بود برای ارائه تفسیری مدرن از ویژگی قوی ساختمان‌های تاریخی چوبی، آجری، سنگی و فولادی با مزایای اضافی از امکانات رفاهی، عملکرد محیطی و قابلیت فنی.

این پروژه یک سرمایه گذاری در گذشته و آینده مینیاپولیس و در تاریخ غنی منطقه Warehouse است. هدف طراحی T3 این بود که بر اساس شخصیت گذشته با دیدگاهی مدرن ساخته شود. از آنجایی که کسب‌وکارها به دنبال مدل‌های رقابتی جدید برای جذب کارکنان هستند، هدف T3 فراهم کردن محیطی گرم و جذاب بود که کارفرمایان و کارمندان را جذب و حفظ کند.

قیمت هر متر مربع ترمووود؟

معمار نما

T3 که مخفف عبارت “Timber, Technology, Transit” است، 224000 فوت مربع فضای اداری و خرده فروشی را ارائه می دهد. بیش از 3600 متر مکعب از ستون‌ها، تیرها و دال‌های کف انبوه چوب، ساختار چوبی سنگین پیشینیان ساختمان را به یاد می‌آورد. رویکرد فن‌آوری مدرن T3 از اجزای چوبی مهندسی شده (عمدتاً چوب ترمووود شده با میخ) برای سقف، کف، ستون‌ها و تیرها و مبلمان استفاده می‌کند. مقدار قابل توجهی از ترمووود مورد استفاده برای ساخت NLT از درختان کاج کوهی است. این مواد مدرن (ترموود ها ) گرما و زیبایی چوب را به فضای داخلی می‌آورند و محیطی سالم را برای سرنشینان ایجاد می‌کنند.

در نتیجه ساختار چوبی ترمووود آن، T3 با سرعتی بیش از ساختمان‌های اسکلت فلزی یا بتنی معمولی ساخته شد. در کمتر از 10 هفته، 180000 فوت مربع اسکلت چوبی بالا رفت که به طور میانگین 30000 فوت مربع از سطح زمین در هفته نصب شد. همچنین سبک تر از سازه های فولادی یا بتنی قابل مقایسه است و عمق و وسعت گودبرداری و پی را کاهش می دهد. علاوه بر این، کربن تجسم یافته در سیستم ساختاری چوب . ترمووود ساختمان کمتر از آن است که در ساختمان‌های معمولی که در بیشتر مرکز شهر مینیاپولیس و حلقه شمالی یافت می‌شود.

قیمت چوب ترمو ارزان

ترمووود نما
ترمووود ترمو نما
ترمووود ترمو نما

موفقیت زیبایی شناختی ساختمان را می توان به ساخت چوب انبوه نیز نسبت داد. Candice Nichol، MGA Associate و T3 Project Lead، می گوید: «بافت NLT در معرض دید بسیار زیبا است. عیوب کوچک در چوب و تنوع اندک در رنگ چوب ترمووود تنها به گرما و شخصیت فضای جدید می‌افزاید.» شیشه‌های بیرونی گسترده در هر سطح و همچنین نماهایی به فضای کار اجتماعی سطح زمین با مبلمان چوبی، غرفه‌ها و پله‌های ویژه، به عموم اجازه می‌دهد تا ساختمان را تجربه کنند.

استفاده از چوب ترمووود در سراسر ساختمان دیده می شود. نیکول می‌گوید: «کل ساختار ترمووود T3 عمداً در معرض دید قرار گرفت و با نورپردازی داخلی تا سقف روشن شد. در شب، “ترمووود روشن از طریق دهانه های بیرونی می درخشد.”

طراحی ترمووود

T3 در حال حاضر بزرگترین ساختمان چوب و ترمووود انبوه تکمیل شده در ایالات متحده است که با تغییر کدهای ساختمانی در سرتاسر آمریکای شمالی، ساختمان های چوبی بلند رایج تر خواهند شد. پیشگام در این نوع ساختمان، T3 زمینه جدیدی را ایجاد کرده است و شاید نمونه اولیه برای ساختمان های ترمووود و چوبی انبوه تجاری آینده باشد.

مجموعه‌های لمینیت شده با میخ بیش از یک قرن است که مورد استفاده قرار می‌گیرند، به‌ویژه در انبارهایی که کف‌های محکم و مستحکم مورد نیاز است. اکنون دوباره به عنوان یک جایگزین معتبر برای دال بتنی و فولاد در ساختمان‌های تجاری و سازمانی و ساختمان‌های مسکونی که اغلب برای ایجاد زیبایی‌شناسی منحصربه‌فرد در معرض آن قرار می‌گیرد، شناخته می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ترمو کف
مقایسه ترمووود ایرانی رهاچوب
نما ویلا ترمووود