ترمووود تراس برای ساخت بالکن چوبی

ترمووود تراس

مطلب دیگری از ترمووود که بسیار حائز اهمیت میباشد ترمووود تراس میباشد.

این چوب ها ( ترموود) جهت ساخت و طراحی بالکن و تراس ها نیز به کار گرفته میشود .

بهتر است بدانید در هنگام طراحی تراس منزلتان باید به رنگ،برند و کیفیت آن ترمووود کامل دقت کنید.

به دلیل آن که تراس های ساختمان ها اغلب در معرض دید همگان قرار دارد، و به همین دلیل بهتر است که در طراحی ، رنگ ترمووود و هم چنین به جنس چوب ترمووود آن توجه داشته باشید.

تا در نهایت کارتان فضای زیبایی را برای خود و خانواده عزیزتان به ارمغان بیاورید.

22362460-021

 ترمووود | ترمو | چوب ترمو | ترموود | تایل چوبی

اجرا نمای ترمووود تراس 

جهت اجرا و ساخت تراس های ساختمان ابتدا تمامی نواحی آن را اندازه گرفته و مواد لازم را جهت این امر آماده سازید. وتمامی نواحی و محیط تراس ساختمانتان را با پروفیل های فلزی قالب بندی نمایید.

قالب بندی برای اینکه در هنگام تغییرات و شرایط جوی رطوبت را جذب نکند و سبب تخریب تراس نشود، انجام میشود.

و بعد از قالب بندی با پروفیلهای فلزی همراه با چوب ترمووود روسی روی پروفیلها را پوشاند تا تمامی چوب ها ترمووود تراس بروی آن سوار شود و با کلیپس های مخصوص آن به درست محکم بندی نمایید.

و در کنار ساخت تراس منزلتان جهت اینکه طراحیتان زیباتر به نظر برسد میتوانید یک نوع گلدان ترموود نیز طراحی نمایید به این ترتیب تراس بسیار زیبا و با طراوتی خواهید ساخت.

ترمووود تراس 

امروزه با اینکه ساختمان ها و آسمان خراش ها جای بسیار از خانه های ویلایی و قدیمی را گرفته اند،

در خانه های حیاط دار میتوانستید مدت زمانی را در محوطه حیاط خانه بگذارنید. آب و هوای تازه ای استشمام کنید، اما با مدرن شده زندگی و ساخت آسمان خراشها به گونه ای تراس ها جایگزین حیاط و یا وسیله جهت تهویه و تغییر آب و هوای درون خانه شده است.

در کل تراس یک محوطه باز بوده که از 2 و یا 3 طرف به هوای آزاد راه داشته که جهت هوا خوری و یا تبدیل کردن هوای داخل اتاق های مورد استفاده قرار میگیرد.

حال این تراس ها میتواند وسعت و پهنای بسیار زیادی داشته باشد. که به طوری که از یک محوطه ساخته شده باشد. که قابلیت انتقال وسایل راحتی مانند تلویزیون ، یخچال و مبلمان فرش ، و بسیاری از وسایل راحتی و مورد نیاز را درآن جا داد و یا در حد محوطه بسیار کوچکی باشد که هنگام باز کردن در آن، آب و هوا داخل منزل تهویه شود.

چوب ترمووود 

چوب ترمووود یکی از مهمترین و ارزنده ترین مواد و مصالح ساختمانی به شمار میرود.

که امروزه به دلیل زیبایی انعطاف ، استحکام ، طبیعی بودن ، مقاومت داشتن و متنوع بودن هم کارایی ها فراوانی دارد و هم علاقمندان خواصی .

این نوع چوب ترمووود از درختان کاج و صنوبر که در جنگلات انبوه کشور فنلاند به صورت بسیار عالی و زیست محیطی  بسیار خوب رشد و نمو خوبی داشته به دست میاید.

به طوری که چوب درختان کاج را به اندازه های معینی برش داده و آن را در کوره های مخصوصی قرار میدهند.

و با ایجاد حرارت بالای 230 درجه و فشار حرارتی به جداره ها و سلول های داخلی چوب تمامی مواد و املاح و ناخالصیهای آن را گرفته و بافت های چوب را با فشار وارده به هم نزدیکتر میسازد.

این امر به گونه ای موجب میشود تا به میزان قابل توجهی از حجم و وزن آن کاهش یافته و به مقاومت و دوام آن افزایش یابد.

که این فرایند وارده را انجام اصلاح پذیری چوب ترموود مینامند.

که این اعمال فرایند به دو روش انجام میپزیرد .

روش اول چوب ترمو اصلاح شده متوسط

روش دوم چوب ترموود اصلاح شده شدید میباشد.

در روش چوب اصلاح شده متوسط تمامی فشاروارده و گرمای آن به میزان معین انجام میگیرد. و رنگ طبیعی آن به رنگ قهوه ای روشن بوده است.

اما در نوع چوب اصلاح شده شدید ، فرایند وارده شده به اندازه دوبرابر بیشتر از متوسط انجام میپذیرد .

تمامی بافت های آن به صورت رنگ قهوه ای تیره در آمده و از طرفداران و علاقمندان خاصی برخوردار میباشد.

این نوع ترمووود به دلیل زیبایی طبیعی که دارد. از اهمیت زیادی در کشورها مختلفی جهان برخوردار است.

22362460-021

 ترمووود | ترمو | چوب ترمو | ترموود | تایل چوبی

ویژه گیهای ترمووود

چوب ترمووود از خواص منحصربه فردی برخوردار است که امروزه به صورت انبوهی در ساخت و احیا ء انواع خانه ها و ساختمان ها از ان استفاده میشود.

خواص نظیر سبک بودن چوب ترمووود

قابل حمل ونقل راحت .

اجرای راحت و آسان ترمووود

قابلیت جابه جایی شدن

عایق بسیار عالی در برابر گرما و سرما.

زیبایی و طبیعی بودن چوب ترمووود

تاثیر گذار زیست محیطی و روحی روانی

22362460-021

ترمووود | ترمو | چوب ترمو | ترموود | تایل چوبی

تایل ترموود 

تایل ترموود یک نوع از ترموود است که به راحتی هرچه تمامتر میتوان از هر نوع ترموودی آن را ساخت و به کارگرفت.

و از قابلیت دیگر این نوع ترموود ، تایل ترموود دارای ابعاد و اندازه های معینی میباشد.

به طور کلی تمامی تایل ترمووود از دو بخش الوارهای چوبی برش شده و

یک نوع قالب پلاستیکی به عبارتی تقویت شده که الوارهای چوبی برش شده و روی قالب های نصب میشود.

هنگام نصب بر روی کار کنار هم چیده شده و با کلیپس های مخصوص محکم بندی میشود.

برای کسب  اطلاعات بیشتر در مورد چوب ترمووود ، رنگ ترموود ، تایل ترموود ، ترمووود ایرانی ، ترمووود فنلاندی  و اطلاع از قیمت ترموود همین حالا می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

22362460-021

 ترمووود | ترمو | چوب ترمو | ترموود | تایل چوبی

دکوراسیون خلاقانه بالکن

رهاچوب

شلوغی و ازدحام جمعیت این روزها باعث شده تا برخورداری از فضایی هرچند کوچک در نزدیک‌ترین مکان به محل زندگی، بسیار مورد توجه و اهمیت قرار گیرد. یکی از این اماکن که می‌توان آن را به محیطی دلنشین و البته کاربردی تبدیل کرد، بالکن است. بالکن ها اغلب مناطق برای استراحت هستند، به نوعی یک فضایی باز مشرف به طبیعت که خارج ازخارج فضای داخلی ساختمان است و به راحتی قابل دسترسی است. صبح یا عصر، بالکن اولین گزینه برای کسانی است که می خواهند در هوای تازه تنفس بکشند و از فضای صمیمی با صرف یک فنجان چای یا قهوه لذت ببرند. و از آنجا که ما همیشه در مورد هماهنگی با طبیعت صحبت می کنیم، بالکن های چوبی می توانند گزینه ی مناسبی برای رسیدن به این هدف باشند.

چه بخواهیم در مورد کل فضای بالکن صحبت کنیم و چه از وسایل و لوازم چوبی که ظاهر کل فضا را تغییر می دهد، یک بالکن چوبی می تواند جلوه ای از طبیعت باشد.

حتی اگر در یک آپارتمان با بالکن کوچک زندگی کنید، اگر آن را با چوب طراحی کنید، بالکن شما می تواند جلوه زیبا تری پیدا کند و فضای بالکن شما ناگهان با رنگ و گرما روشن می شود این گونه می توان در پایان یک روز شلوغ به فضای دلخواه و آرامش بخش خود برسیم. پالت های چوبی قدیمی همیشه در دسترس، کاربردی و ارزان برای پوشش کف و دیوارها هستند.

بهترین چوب چوبی است که در برابر رطوبت و عوامل محیطی مقاومت کند. اگر متریال چوب را برای بالکن خود انتخاب کرده اید، خوب است بدانید برای شرایط خاص خود از چه نوع چوبی استفاده کنید. در زیر نمونه هایی از چوب های مختلف برای طراحی بالکن آورده شده است.

محیط‌هایی مانند: روف گاردن یا بام سبز، تراس گاردن و همینطور محوطه سازی بخشی از حیاط آپارتمان در سال‌های اخیر رو به رشد بوده است. این امر نشان دهنده این مسئله است که مالکان به داشتن محیط‌های این چنینی توجه ویژه‌ای داشته و استفاده از این اماکن را ترجیح می‌دهند. دکوراسیون بالکن نیز در اصل گسترش فضای داخلی است و همچنین فضایی ارتباطی بین محیط داخلی و خارجی در منزل است.

با بهبود مستمر کیفیت زندگی، نیازهای مردم برای طراحی منازل بیش از پیش تغییر یافته و دکوراسیون بالکن به تدریج به بخشی از دکوراسیون داخلی تبدیل شده است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. بالکن نزدیک‌ترین فضا به طبیعت و محیط بیرونی در ساختمان است. مردم قبلاً بالکن را با انباری، اتاق خدمات و اتاق خشک کن یکی می‌دانستند. با بهبود اقتصاد و محیط زندگی مردم، دکوراسیون بالکن این مکان را به فضایی ویژه برای تماس با خورشید، تنفس طبیعت و لذت بردن از زندگی تبدیل می‌کند. اکنون تغییر بالکن نیز با کاربرد متریال‌های نوین بسیار رایج شده است.

انتخاب متریال مناسب برای دکوراسیون بالکن

همانطور که می‌دانید بالکن، محیطی است که به طور دائم در مجاورت هوای آزاد و فضای باز است. بنابراین هنگامی که تصمیم به تغییر بالکن دارید، باید محصولی را انتخاب کنید که در برابر فضای باز و آزاد مقاومت بسیار بالایی داشته باشد. بهتر است قبل از هر اقدامی تحقیق و بررسی در این‌باره را به یاد داشته باشید. با تغییر دکوراسیون این محیط قطعا سال‌ها تصمیم به تغییر دوباره آن نخواهید داشت. بنابراین بهتر است محصولاتی را بکار برید که از هر لحاظ مقاوم و باکیفیت باشند.

کاربرد محصولات دوستدار محیط زیست در دکوراسیون بالکن

امروزه کاربرد محصولات دوستدار محیط زیست بسیار مورد توجه معماران و همینطور طراحان است. استقبال از معماری پایدار باعث شده تا سازندگان به سمت متریال‌هایی که به طبیعت آسیبی وارد نمی‌کنند، کشیده شوند.

کفپوش

کفپوش شاید اولین و اصلی‌ترین قدم برای تغییر بالکن شما باشد. اما چرا کفپوش ؟ این المان نقش اساسی در تغییر فضاهایی بازی همچون: تراس، روف گاردن و محوطه دارد. هنگامی که شما تصمیم به تغییر بالکن می‌گیرید، با انتخاب کفپوش مناسب می‌توانید اولین گام در یکدست کردن محیط را بردارید. کفپوش کردن بالکن باعث می‌شود تا رفت و آمد در این محیط همچون محیط داخلی منزل آسان شود. علاوه‌براین ظاهری خاص و تمیز به این مکان می‌بخشد.

اما انتخاب مناسب کفپوش برای بالکن چیست ؟ شما باید از محصولی استفاده کنید که در برابر هوای باز و آزاد مقاوم باشد. فضای باز بالکن به طور دائم و البته مستقیم با گرما و سرما در ارتباط است. این محیط همچنین در صورت بارش باران خیس خواهد شد یا برخی اوقات در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار خواهد گرفت. ضمن اینکه در برابر رفت و آمدهای پیاپی یا قرار گرفتن اجسام سخت و سنگین مانند مبلمان آسیب نبیند. به همین منظور استفاده از متریالی که در برابر موارد ذکر شده از مقاومت بالایی برخوردار باشد، بسیار حائز اهمیت است.

کفپوش چوبی به صورت تایل که در ابعاد 30*30 و با پایه پلاستیکی با مقاومت بالا پروفیل های ترمووود برش داده شده می تواند به آسانی و بدون نیاز به نصاب در بالکن قرار داده شود و بالکن شما را زیباتر کند.

چه کفپوشی برای دکوراسیون بالکن انتخاب کنیم ؟

اول کفپوش چوبی  : قابل اجرا با چوب ترمووود و گرین وود است که بر حسب متراژ بالکن شما به طور یکدست در سرتا سر کف بالکن قرار خواهد گرفت. برای نصب این نوع از کفپوش چوب ترموود نیاز به نصابان حرفه‌ای بوده تا بتوانند به بهترین شکل ممکن کفپوش را اجرا نمایند. این گزینه بیشتر برای بالکن‌هایی با متراژ بالا مناسب است و پروفیل‌ها بر حسب متراژ بالکن برش داده می‌شود.

دوم تایل چوبی : تایل چوبی قابل اجرا با چوب ترمووود است که بیشتر مناسب بالکن‌هایی با ابعاد کوچک است، که بدون نیاز به نصب حرفه‌ای مالک نیز می‌توانید آن را در کف بالکن و در کمترین زمان ممکن نصب نماید. تایل چوبی با پروفیل چوب ترمووود یا گرین وود ساخته می‌شود و موزاییکی شکل است. مربع‌هایی که در کنار یکدیگر چیده شده و کف بالکن را به شکلی زیبا و یکدست می‌پوشانند. در این تصویر چیدمان کف بالکن با تایل چوبی اجرا شده است.

نکته: یکی از ویژگی‌های کفپوش‌های قابل اجرا با چوب ترمووود این است که می‌توانید کف بالکن را با استفاده از جاروبرقی تمیز کنید. بدون اینکه به کفپوش آسیبی وارد شود. حتی ضد آب بودن این متریال امکان پاکسازی آن با آب را فراهم نموده است. در هر صورت هرکدام از این موارد را برای بالکن انتخاب نمایید، قطعا سرمایه گذاری فوق‌العاده‌ای کرده‌اید.

اهمیت مبلمان فضای باز در دکوراسیون بالکن

اگر شما جزء آن دسته افرادی هستید که تصمیم دارید با دکوراسیون بالکن، بیشتر وقت خود را در این محیط سپری کنید، حتما به مبلمان فضای باز نیاز خواهید داشت. مبلمان تراس و بالکن به شما این امکان را می‌دهد تا فضایی برای نشستن و استراحت داشته باشید. اما آیا این المان را می‌توان با چوب ترمووود نیز اجرا کرد ؟ باید بگوییم که پاسخ بله است.

بر حسب فضای موجود در بالکن می‌توان مبلمان چوبی فضای باز را با پروفیل چوب ترمووود در این محیط طراحی و اجرا کرد. البته مبلمان بیشتر برای بالکن‌هایی با ابعاد بزرگ مناسب بوده که نشیمنگاهی مناسب برای ساکنین فراهم می‌کند. با این حال اگر ابعاد بالکن شما کوچک است بازهم جای نگرانی نیست. شما می‌توانید از نیمکت چوبی قابل اجرا با پروفیل ترمووود یا حتی از مبلمان تاشو برای بالکن کوچک خود استفاده کنید.

در هر صورت از هر گزینه‌ای برای بالکن استفاده کنید، می‌توانید نشیمنگاه را با استفاده از بالشت‌های رنگی و مناسب بپوشانید. در صورت نیاز مانند وقت‌هایی که باران می‌گیرد نیز می‌توان بالشت‌ها را در جایی مناسب قرار داد تا خیس نشوند. یا حتی بخشی از زیر مبلمان یا نیمک چوبی را به کمدی مخصوص برای قرار دادن بالشت‌ها یا هر وسیله‌ای دیگر تبدیل کرد. یکی از ویژگی‌هایی مبلمان چوبی فضای باز با چوب ترمو ظاهر چوبی و متفاوت آنهاست که محیطی گرم و صمیمی را بوجود می‌آورد.

اهمیت ایمن سازی در دکوراسیون بالکن

یکی از موراد حایز اهمیت، ایمن سازی بالکن است که هنگام ساخت مورد توجه قرار می‌گیرد. اما می‌توان این ایمن سازی و امنیت را در کنار زیباسازی بالکن انجام داد. اگر تصمیم دارید فضایی گرم و صمیمی در بالکن ایجاد کنید، می‌توانید با کاربرد چوب ترمووود لوناوود، نرده چوبی اجرا کنید. این کار علاوه‌بر ایمن سازی بالکن، فضایی گرم ایجاد خواهد کرد.

نرده چوبی قابل اجرا با پروفیل چوب ترمووود رهاچوب، مزایای بسیاری دارد. این عنصر با پروفیل‌های مختص و سطح مقاطع مناسب نرده اجرا خواهد شد. ضمن اینکه از مدل‌های متنوعی برای اجرا برخوردار است و این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید، فضای بالکن را با این نوع نرده به بهترین شکل ایمن نمایید. از انواع نرده‌های قابل اجرا با چوب ترمووود می‎توان به: نرده سالید، نرده متال فرم، نرده فارم، نرده تاپ فلش و نرده بکیارد اشاره نمود. دست شما باز است تا طراحی مورد نظر را برای بالکن انتخاب کرده و ظاهر آن را به طور کلی تغییر دهید.

همانطور که پیشتر نیز اشاره شد، کلیه محصولات چوب ترموود و گرین وود از ویژگی‌های مختص فضای باز و بیرونی برخوردار هستند. بنابراین با اطمینان خاطر می‌توانید عناصر کاربردی را در دکوراسیون بالکن با این متریال اجرا نمایید. نرده چوبی قابل اجرا با چوب ترمووود به طور کاملا حرفه‌ای توسط نصابان مجرب نصب و اجرا می‌شوند. با نصب این نرده از ایمن سازی همراه با استانداردهای لازم اطیمنان حاصل خواهد شد تا در کنار زیباسازی، بحث امنیتی آن نیز رعایت شود.

گزینه‌های نرده برای ایمن سازی در دکوراسیون بالکن

اجرای نرده چوبی با پروفیل چوب ترمو همانطور که در بالا اشاره شد، دارای 5 مدل اصلی بوده که طبق نظر کارفرما قابل اجرست. اما این امکان فراهم است که شما مدلی از نرده را در نظر بگیرید که علاوه‌بر بحث حفاظتی، بتوانید مکانی مناسب برای پرورش گیاهان و گل‌های تزئینی مورد علاقه داشته باشید. بنابراین می‌توانید از فلاورباکس چوبی برای این منظور استفاده کنید.

فلاورباکس چوبی یکی از عناصر قابل ساخت با چوب ترمووود است که می‌توانید نه تنها گل‌های تزئینی که درختچه‌های سرسبز را درون آن پرورش دهید. اگر به تراس سبز علاقه دارید، قطعا این فلاورباکس‌ها انتخابی مناسب برای شما خواهد بود. زیرا می‌توانید آنها را در ابعاد و اعماق متفاوت سفارش دهید. این گلدان‌ها را هم می‌توان به عنوان نرده و برای ایمن سازی استفاده کرد، هم می‌توان آنها را طوری طراحی کرد که بر روی نرده قرار گیرند.

اصولا بالکن‌های که ابعاد کوچکی دارند و فضای کافی برای مانور و استفاده عناصر متعدد ندارند، از این گلدان‌ها به عنوان نرده و برای ایمن سازی استفاده می‌کنند. تا هم به بهترین شکل بالکن را ایمن کرده باشند و هم فضایی برای پرورش گیاهان مورد علاقه داشته باشند. داخل فلاورباکس دارای بدنه اصلی بوده و روی آن با پروفیل چوب ترمووود طراحی و اجرا شده است.

ایجاد حریم خصوصی در دکوراسیون بالکن

برخی مالکان ترجیح می‌دهند تا هنگام تغییر دکوراسیون بالکن، دید این مکان را نیز محدود نمایند. این کار به آنها امنیت و برخورداری از حریم خصوصی در برابر سایر ساختمان‌های مشرف را می‌دهد. ایجاد حریم خصوصی در فضای تراس بسیار آسان ست. به خصوص اگر از پروفیل چوب ترمووود برای این کار استفاده کنید 2 گزینه پیش روی شما خواهد بود.

  1. 1. پارتیشن بندی کنید: پارتیشن چوبی انتخابی مناسب برای ایجاد حریم خصوصی در بالکن است. این عنصر به شما کمک می‌کند تا بتوانید با پارتیشن بندی قسمتی از بالکن یا حتی تمامی آن، دید سایر ساختمان‌ها را محدود نمایید. فاصله پارتیشن چوبی را قبل از اجرا معین کنید. این کار تاثیر بسزایی در محدودیت دید خواهد داشت. می‌توانید پارتیشن بندی را با فاصله بسیار کم پروفیل‌ها یا فاصله بیشتر آنها از یکدیگر انجام دهید. این بستگی به سلیقه شما دارد. ضمن اینکه در صورت پارتیشن بندی نیز امکان پرورش و استفاده از گیاهان پیچک وجود دارد.
  2. 2. دیوار سبز اجرا کنید : دیوار سبز شاید بهترین انتخاب شما باشد. علاوه‌براین که می‌توانید بالکن را بپوشانید، گیاهان سبز و زنده را نیز در بالکن پرورش می‌دهید. گل‌های رونده و پیچک گزینه‌ای مناسب برای این منظور هستند. در این صورت هم حریم خصوصی ایجاد کرده‌اید و هم با گیاهان پیچک فضایی سبز و دوستداشتنی بوجود آورده‌اید.

پوشش سقف در دکوراسیون بالکن

دکوراسیون سقف بالکن یکی از قسمت‌های مهم دکوراسیون این محیط به شمار می‌آید. این مهم است که چه نوع متریالی را انتخاب می‌کنید. به مواردی مانند: رطوبت، کپک و مقاومت در برابر ترک توجه کنید. اگر سقف کاذب چوبی قابل اجرا با پروفیل چوب ترمووود رهاچوب را در نظر دارید، قطعا انتخابی مناسب انجام داده‌اید. مهم‌ترین کارکرد سقف بالکن عایق رطوبتی و حرارتی است. برای مصالح سقف بالکن، استفاده از پروفیل چوب ترمو انتخاب خوبی است، زیرا احتمال هوازدگی سقف بالکن بیشتر از فضای داخلی است.

این متریال دارای ویژگی‌های مقاومتی در برابر: شعله، وزن سبک، تغییر شکل آسان، ضد آب و ضد آتش، ضد حشرات، غیر سمی، آسیب و پوسیدگی، بادوام و غیره است. چوب  ترمووود نه تنها از نظر مقاومت در برابر آب مقاوم است، بلکه از نظر مقاومت در برابر رطوبت نیز ایده‌آل است. به این ترتیب می‌توان این مشکل را حل کرد. زیرا همانطور که می‌دانید چوب سنتی پس از برخورد با آب به راحتی دچار رنگ پریدگی و پوسیدگی می‌شود.

پوشش چوب ترمووود قابل اجرا برای سقف دارای رنگبندی متنوع است. که برای تمامی محصولات چوب ترمووود صدق می‌کند. از لحاظ ظاهری دارای بافت چوب طبیعی بوده اما از لحاظ کیفی در سطح بسیار بالایی از مقاومت و کیفیت قرار دارد. بنابراین این اطمینان برای شما وجود دارد که در صورت بارش باران و ریزش آب از طبقات بالا، سقف کاذب شما آسیب نخواهد دید.

گزینه‌های سقف کاذب برای دکوراسیون بالکن

از ویژگی‌های اصلی سقف چوبی قابل اجرا با چوب ترمووود، می‌توان به دسترسی آسان به تاسیسات و سیم کشی، همینطور نورپردازی آن اشاره نمود. سقف کاذب چوب ترمووود در مدل‌های: سقف گریلیوم و سقف لوور همینطور طراحی ساده قابل اجرا خواهد بود.

اول سقف گریلیوم : سقف گریلیوم با اجرای الوارهای چوب ترمو به صورت مشبک یا مربعی اجرا می‌شود. بیشتر برای بالکن با متراژ بالا کاربرد داشته و همچون سایر سقف‌های کاذب چوب   دسترسی به تاسیسات و نورپردازی آن راحت و اسان است.

دوم سقف لوور:  این نوع سقف چوبی با قرار گرفتن الوارهای چوب ترمووود به صورت طولی در کنار یکدیگر اجرا می‌شود که یکی از رایج‌ترین نوع سقف به شمار می‌آید. همچون این نوع مدل نیز امکان دسترسی به تاسیسات و نورپردازی را فراهم نموده است.

انتخاب هرکدام از این سقف‌ها بستگی به سلیقه شما خواهد داشت. اما ویژگی اصلی سقف کاذب در دکوراسیون بالکن، هماهنگی این عنصر با دیگر عناصر مانند: کفپوش، مبلمان، دیوارپوش و … خواهد بود.

کاربرد عناصر گرمایشی در دکوراسیون بالکن

اگر به استفاده از بالکن حتی در فصل سرد و سرما علاقمند هستید، قطعا به استفاده سیستم گرمایشی فکر کرده‌اید. در این بخش به شما آتشدان چوبی قابل اجرا با پروفیل چوب ترمووود را معرفی می‌کنیم. گزینه‌ای ایده‌آل در دکوراسیون بالکن که در اصل دو کاربری دارد. آتشدانی که با چوب ترموود یا گرین وود رهاچوب ساخته می‌شود در فصل سرد، گرما بخش محیط خواهد بود. در سایر فصول نیز به عنوان میز قابل استفاده است.

میز آتشدان انتخابی مناسب برای بالکن‌هایی با ابعاد بزرگ بوده که در فصل زمستان بسیار کاربردی خواهد بود. برخورداری از محیطی گرم و صمیمی در فصل سرد زمستان برای دورهمی‌های دوستانه یا خانوادگی، شاید ایده‌ای خاص و متفاوت باشد. با این حال شما مکانی را دارید که حتی در سردترین روزهای سال نیز می‌توانید از آن استفاده کنید. ضمن اینکه محیط بالکن با روشن کردن میز آتشدان سریع گرم می‌شود.

ابعاد این میز متغیر بوده و در صورت نیاز طبق نظر کارفرما و البته بر حسب متراژ بالکن ساخته می‌شود. همینطور پایه‌های این میز هم با گابیون و هم با چوب ترمووود قابل طراحی و اجرا خواهد بود. نتخاب تمامی موارد با در نظر گرفتن سلیقه شما صورت می‌گیرد. شاید با خود فکر کنید چطور میز آتشدان با چوب ترموود قابل اجراست. اما باید بگوییم که چوب های ترمووود در کارخانه رهاچوب در برابر شعله آتش کامل مقاوم می شوند. همینطور از گسترش آتش جلوگیری خواهد کرد. به همین علت است که میز آتشدان با چوب ترمووود رهاچوب قابل اجراست.

تمامی موارد ذکر شده در این مطلب تنها با استفاده از یک محصول یعنی پروفیل چوب ترمووود قابل طراحی و اجرا خواهد بود. ضمن اینکه چوب ترمووود قابلیت ساخت سازه‌های سبک مانند: پرگولا چوبی، آلاچیق چوبی، کلبه چوبی و … را نیز دارد. به همین علت در ساخت و ساز به خصوص طراحی ویلا، باغ و سایر موراد محصولی کاربردی به شمار می‌آید.

چوب سرو و رد وود

صرف نظر از این که در حال ساخت یک بالکن جدید هستید یا یک بالکن موجود را بازسازی می کنید ، گزینه های زیادی برای کفپوش دارید. اگر یک بالکن رو باز دارید و می خواهید بدانید چه نوع چوبی برای آن مناسب است، سدر و چوب سرخ بهترین انتخاب هستند.

چوب سرخ و سرو به دلیل خواص حشرات مقاوم در برابر چوب و مقاوم در برابر آب ، اولین گزینه در هنگام طراحی بالکن ها هستند. همچنین برای صرف هزینه کمتر چوب درخت سرو یا چوب قرمز گزینه های زیادی را در اختیار شما قرار می دهند .

چوب کاج نیز مقاوم در برابر آفتاب و رطوبت می باشند. کاج گزینه مناسبی برای بالکن های روباز است، زیرا بهترین کفپوش است. برای محافظت در برابر آسیب های ناشی از آب و آفتاب، می توانید از رنگ های مخصوص روی چوب استفاده کنید. چوب کاج نوعی کفپوش چوبی است که اگر بخوبی نگهداری شود از دوام بالایی برخوردار است.

بهترین ویژگی آن  زیبایی آن است، و آن را برای دک ها و سکو های روی بالکن برای برگزای مهمانی ها، گزینه ی مناسبی می کند. کاج زرد جنوبی نیز بسیار بادوام است و در بیشتر بالکن ها با فضای باز می تواند استفاده شود.

چوب درخت های جنگل های گرمسیری

گرچه گران قیمت هستند، اما چوب های جنگلی گرمسیری در بالکن های بزرگ محبوب هستند. Ipe و Cambara دو گزینه هستند. هر دو، بادوام و ضد آب هستند.

انواع دیگر چوب

انواع دیگر چوبها گرانترین هستند، مانند چوب ماهون آفریقایی یا گیلاس برزیلی. آنها فقط برای بالکن سرپوشیده مناسب هستند. کاربد آنها بیشتر برای وسایل تزئینی چوبی می باشد.

همچنین برای پوشش کف بالکن به طرح چوب نیز متریال های نوینی با طرح چوب در بازار موجود هستند که به معرفی برخی از آنها می پردازیم:

انواع کف پوش های چوبی

همیشه بهترین گزینه ها برای پوشش کف برای اینکه بالکن شما از بیرون شیک به نظر برسد وجود دارد. جوانب مثبت و منفی هر کدام از آنها را بیاموزید و بهترین ها را انتخاب کنید.

انتخاب کفپوش چوبی مناسب برای بالکن، حیاط جلوی خانه و… اغلب نادیده گرفته می شود. در واقع ، اکثر مردم نمی دانند که چه گزینه هایی در بازار موجود است، همین امر تصمیم گیری آگاهانه درباره بهترین کفپوش را برای شما دشوار می کند.انواع مختلفی از کف پوش ها وجود دارد و ما با به اشتراک گذاشتن برخی موارد به شما کمک می کنیم تا عاقلانه تر تصمیم بگیرید.

کامپوزیت

کفپوش های کامپوزیت که به نظر می رسد از لحاظ ظاهری کاملاً متنوع باشد، می تواند به کفپوش بالکن شما حالتی روستایی، دلباز یا ظاهری شیک  و مدرن بدهد. همانطور که می دانیم ، چوب هرگز از مد نمی افتد، و این باعث می شود که  چوب ها کامپوزیتی ، گزینه ای باشند که هیچ وقت محبوبیت خود را از دست ندهند. به این متریال به عنوان یک نسخه مدرن و ارزان از چوب طبیعی و سنتی فکر کنید.

این کاشی ها منهای وزن مناسب و کمترین دردسر برای نصب،  حس بیشتری از چوب طبیعی را به شما می دهند. و بسیار زیبا هستند. تخته های چوبی کامپوزیت بهترین های هر دو جهان را به شما ارائه می دهند.

با استفاده از فن آوری مدرن، بدون چالش های که چوب طبیعی دارد، می توانید به طرحی زیبا و واقع بینانه دست پیدا کنید. چوب های کامپوزیتی، بدون هیچ گونه دردسری ، جلوه ی واقعی از چوب را برای شما به ارمغان می آورند.

کامپوزیت های پلاستیکی و چوبی در برابر لغزش ، پوسیدگی، لکه ها، اشعه ماورا بنفش و حشرات مقاوم هستند. همچنین به نگهداری کمی نیاز دارند. نوع پلاستیکی ظاهر اصیلی ندارد و ممکن است با گذشت زمان رنگ ها کمرنگ شوند. در ادامه به برخی از مزایای کامپوزیت ها اشاره می کنیم:

مزایای استفاده از چوب کامپوزیت

-دارای ماندگاری طولانی مدت هستند.

-همه ما می دانیم که چوب به دلیل انبساط و انقباض توسط نوسانات گرمایی، خوردگی توسط موریانه ها و حشرات، پوسیدگی و…  دارای ماندگاری بالایی نیست. با استفاده از چوب های کامپوزیت، به سادگی هنگام کثیف شدن کف بالکن خود می توانید آن را با آب و صابون تمیز کنید.

-مقاومت در برابر حرارت بالا وضد حریق بودن: همه ما می دانیم که سوختگی در چوب وجود دارد، اما کف های کامپوزیت ساخته شده اند تا در برابر آتش مقاوم باشند تا کف شما و از همه مهمتر، خانواده شما ایمن باشند.

-مناسب برای نشستن برای صرف قهوه صبحانه یا عصرانه شما: هیچ چیز مانند یک عرشه چوبی (یا دک) برای ایجاد یک فضای نشیمن دنج و آرام نمی تواند گزینه ی مناسبی باشد.

مناسب برای کفپوش بالکن: هر کفپوشی در بالکن های کوچکت خوب به نظر نمی رسد. کاشی های عرشه کامپوزیت انجام می دهند

کاشی های چوبی با رنگ خنثی

این کاشی ها نسخه های بزرگتری از کاشی های طرحدار هستند و بافت آنها نرم است. اگر قصد دارید از وسایل رنگی روشن در بالکن خود استفاده کنید، کاشی های چوبی یک گزینه عالی هستند. ترکیب این کاشی ها با چمن های مصنوعی نیز می تواند حس طبیعی بیشتری در فضای بالکن شما به وجود آورد و آن را از حالت یکنواختی در بیاورد.

ترمووود:

ترمووود ها در حقیقت چوب‌های طبیعی فرآوری شده با مکانیزم‌های حرارتی پیشرفته می باشند و که دوام و مقاومت بسیار بیشتری نسبت به چوب های طبیعی دارند.برای بیشتر کسانی که متریال های چوبی را می پسندند، ترموود متریالی‌ ست که به راحتی می‌توانید آن را برای پوشش کف بالکن خود انتخاب کنید.

مبلمان چوبی

مبلمان چوبی نه تنها سازگار با محیط زیست است بلکه حس طبیعت را در فضا ایجاد می کند. علاوه بر این، با استفاده از وسایل چوبی و فضای سبز، بالکن شما محلی خواهد بود تا در آن احساس راحتی کنید و از اوقات فراغت خود در کنار دوستان و خانواده لذت ببرید.

ما قصد داریم توضیح بدهیم که چگونه می توانید بالکن خود را با مبلمان چوبی طراحی کنید. اگر از این ایده ها پیروی کنید، طراحی خوبی خواهید داشت. اول از همه، ما با مبلمان چوبی مانند کاناپه، صندلی و میز شروع می کنیم. پس از آن، به قفسه ها و نرده ها ی چوبی می پردازیم.

نیمکت، صندلی و میزهای چوبی بالکن

دانستن برخی نکات درباره ی مبلمان چوبی و نکات دکوراسیون برای داشتن یک بالکن با ظاهری زیبا و طبیعی ضروری است. به عنوان مثال، بالکن شما با یک کاناپه کوچک و چوبی L شکل ظاهری طبیعی پیدا می کند. قرار دادن چند گلدان کوچک چوبی روی نرده ها نیز ایده خوبی است.

همه مبلمان باید توانایی محافظت در برابر نور خورشید و آب و هوای مرطوب را داشته باشند. مبلمان تاشو ی چوبی و کم جا نیز گزینه ی بسیار مناسبی برای بالکن های کوچک می باشد.

قفسه های چوبی

طراحی بالکن با گیاهان معمولاً بهتر از یک بالکن معمولی به نظر می رسد. جمع شدن تعداد زیادی از گیاهان و سایر اشیا دکوراتیو ممکن است باعث نامرتبی فضا شود.

برای جلوگیری از آشفتگی، می توانید از قفسه ها و گلدان ها ی چوبی استفاده کنید که به شما کمک می کنند تا بالکن خود را مرتب کنید.این وسایل چوبی، ظاهری مرتب و طبیعی در بالکن شما فراهم می کنند. علاوه بر این، استفاده از دیوار باعث صرفه جویی در فضای بالکن شما می شود.

نرده ها ی چوبی

ما اشاره کردیم که هنگام تزئین بالکن خود از کدام مبلمان چوبی استفاده کنید و چگونه مبلمان تا شوی چوبی می تواند باعث صرفه جویی در فضا شود. اکنون، می توانیم اهمیت نرده ها را بگوییم. شما می توانید با استفاده از نرده های چوبی فضای زیبایی را در بالکن به وجود آورید.

اما با این وجود، شما باید کف و حصار بالکن را نیز طراحی کنید. شما می توانید از متریال های چوبی به عنوان یک پالت طبیعی برای نرده های خود بهره ببرید.

علاوه بر این، گیاه بامبو برای آراستن دیوار و محافظت از حریم خصوصی شما بسیار مناسب هستند. پس از اتمام طراحی بالکن خود، نرده های بالکن در واقع ظاهر را کامل می کنند. بنابراین ، نرده ها را نادیده نگیرید و بالکن خود را با بهترین متریال ها طراحی کنید.

و سخن آخر این است که، متریال های چوبی گزینه های بسیار مناسبی برای طراحی بالکن به سبک های مختلف از مدرن گرفته تا روستایی و سنتی می باشند.

بنابراین به راحتی می توانید از آنها در هر نوع سبکی ازطرحی استفاده کنید به علاوه این متریال ها در طول تاریخ از محبوبیت خاصی برخوردار بوده اند و هیچ وقت از مد نمی افتند.

بنابراین به هر نحوی از آن در بالکن خود استفاده کنید زیرا زیبایی خاص خود را دارند. همچنین به راحتی با متریال هایی همچون فلز، بتن و سنگ هماهنگ می شوند و از نظر ظاهری حس خوبی ایجاد می کنند.

چوب ها از هر نوع که باشند می توانند بالکن شما را زیبا کنند اما به شرطی که شما با توجه به محل زندگی و آب و هوای آن منطقه، سبک طراحی و همچنین کاربرد بالکن خود، آن ها را هوشمندانه انتخاب کنید، تا علاوه بر زیباییی، کارایی و دوام بالایی نیز برای شما داشته باشند. در این صورت است که می توانید به بهترین نحو از فضای بالکن خود در طولانی مدت استفاده کنید.

ترمووود کف تراس

در این مقاله میخواهیم راجع به ترموود کف تراس مطالبی را خدمت حضور شما برسانیم و امیدواریم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

جهت کسب اطلاع بیشتر همین اکنون با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و از نکته نظرات آنها استفاده های لازم را ببرید. 22362460-021

جهت ساخت و احیاء تراس با چوب ترمووود باید بگوییم که به دلیل در معرض دید بودن تمامی تراس های ساختمان بهتر است که از نوع بهترین نوع چوب ترمووود استفاده نمایید. چرا که طراحی تراس شما گویای تمام زیبایی طرح ساختمان شما میباشد. به همین جهت ما برای شما بهترین نوع چوب ترمووود را معرفی می کنیم.

چوب ترموود فنلاندی رهاچوب

یکی از بهترین نوع چوب ترمووود میباشد که از جنگل های انبوه درختان کاج و صنوبر وارد کوره های مخصوص آن شده و با گرما بالای 230 درجه سانتیگراد و با فشار حراراتی که به جداره ها وسلول های داخلی چوب می شود.

و بدون استفاده از هر گونه مواد شیمیایی تمامی مواد واملاح نظیر آب ، صمغ و مواد معدنی آنرا گرفته که به صورت قابل توجهی از وزن و حجم ان کاهش پیدا میکند .

و تمامی این فرایند موجب میشود که چوب از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار شود و نتیجه این فرایند را چوب ترموود می گویند.

که تهیه و تولید چوب ترمووود به دو شکل ممکن انجام پذیر میباشد:

شکل اول چوب ترموود اصلاح شده متوسط

و شکل دوم آن چوب ترمووود اصلاح شده شدید میباشد.

و در نوع اول آن رنگ چوب ترموود به صورت طبیعی به رنگ قهوه ای روشن میباشد. که زببایی خواصی دارد و بیشتر در نماهای داخلی  و بیرونی مورد استفاده قرار میگیرد.

در نوع دوم آن چوب ترمووود شدید میباشد که رنگ ترمووود به صورت طبیعی به رنگ قهوه ای تیره بوده است که از زیبایی فوق العاده ای برخوردار میباشد. و این نوع ترمووود در دنیا از طرفداران زیادی برخوردار میباشد.

22362460-021

 ترمووود | ترمو | چوب ترمو | ترموود | تایل چوبی

کاربرد چوب ترموود کف تراس

چوب ترمو به دلیل زیبایی و مقاومت و همچنین به صرفه بودن آن تبدیل به یک صنعت شده و در بخش های متفاوتی از آن به کار گرفته میشود.

جهت ساخت و طراحی انواع کلبه های جنگلی و ویلاها

جهت طراحی و ساخت هتل ها ، قهوه خانه ها و کافی شاپ ها به سبک سنتی

جهت ساخت و احیاء انواع میز صندلی جهت طراحی دفاتر کاری

جهت ساخت و احیاء روف گاردن ، آلاچیق ، و جهت ساخت آلاچیق و پرگولا

جهت ساخت انواع دفتر اداری ،

جهت ساخت استخر و سونا

جهت ساخت وسایل منزل

جهت ساخت بر اساس انواع لوازم منزل و آشپزخانه

مورد استفاده و به بهره بر میرسد.

قیمت چوب ترمووود فنلاندی

با رشد چشم گیر چوب ترموود و بهرهمند شدن از فواید و مزایای این نوع چوب رشد تهیه و تولید آن نیز زیاد شده و کشورهای زیادی در حال تهیه و تولید این محصول طبیعی هستند که از انواع و اقسام خواصی نیز دارا میباشد.

و هر نوع از این ترمووود قیمت های متفاوتی نیز دارد .

قیمت های چوب ترمووود بستگی به نوع چوب ترمووود و هم چنین به اندازه و ابعاد آن دارد .

در بازار های داخلی قیمت چوب ترمووود فنلاندی به دلیل رشد تورم، تحریم های عمل شده، افزایش مالیات و قیمت اجناس و کالاهای وارداتی باعث شده که چوب ترمووود فنلاندی از قیمت مناسب و ثابتی برخوردار نباشد و دائم در حال تغییرات و افزایش قیمتها هست.

قیمت چوب ترموود ایرانی

در ایران تهیه و تولید انواع چوب ترمووود به دلیل کمبود میزان منابع چوب درختان کاج و صنوبر به کندی پیش میرود.

اما با این حال تهیه و تولید چوب ترمووود ایرانی در سه گرید تولید میشود که هر نوع آن قیمت خواص خود را دارد.

قیمت چوب ترمووود ایرانی نیز به دلیل رشد تروم و افزیش قیمت ها و قیمت این نوع محصول با آنکه تولید داخلی نیز هست گاهی اوقات افزایش قیمت داشته و گاهی نیز با کاهش مواجه میشود.

ترمووود | ترمو | چوب ترمو | ترموود | تایل چوبی

رنگ چوب ترمووود

امروزه علاقمندان به مصرف و متقاضیان چوب ترمووود رو به رشد بوده است و از ان به نحوه های مختلفی به کار گرفته میشود.

از عواملی که به رشد چوب ترمووود در سطح دنیا کمک شایانی نموده است رنگ ترموود است.

چرا که با اعمال رنگ بر روی ترمووود تمامی بافت های زیبای و رنگ طبیعی چوب ترموود را به شکل شگفت انگیزی برجسته تر میسازد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد میزان مقاومت چوب ترمو و رنگ ترمووود در پروژه های ترموود نیز همین حالا می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.22362460-021

برای کسب  اطلاعات بیشتر در مورد چوب ترمووود ،تایل ترمووود ، رنگ ترمووود ، ترمووود ایرانی ، ترمووود فنلاندی  و اطلاع از قیمت ترمووود همین حالا می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ترمووود | ترمو | چوب ترمو | ترموود | تایل چوبی