ابعاد و سایزهای ترمووود و استانداردهای چوب ترموود

بررسی استانداردهای چوب ترموود و ابعاد و سایز آن

یکی از نیازهای دکوراسیون و طراحی استفاده از چوب ترمووود می باشد ، این به این معنی می باشد که ترموود توانست در چند سال اخیر بسیاری از نیازهای تغییر دکوراسیون و طراحی و دیزاین نمای ساختمان و حتی داخل ساختمان را برطرف کند . اما باید مهمترین ویژگی ترموود را کیفیت و استاندارد بودن این محصول اشاره کرد و دانست که ترموود را برای هر طراحی می توان مورد استفاده قرار داد . ترمووود رها با توجه به شرایط استاندارد برای محیط کاملا مقاوم می باشد و روز به روز بر مقاوم سازی این محصول وقت گذاشته میشود ، اما باید دانست ماهیت این محصول از چوب میباشد و حس چوب را کامل منتقل میکند .

ابعاد چوب ترموود طبق استاندارد اروپا

ابعاد چوب ترموود طبق استانداردهای چوب ترموود اروپا بسیار متفاوت می باشد و با توجه به نیاز برای هر پروژه متغیر می باشد . با توجه به نیاز های مختلف و کاربرد ترمووود طبیعی می توان از ابعاد مختلف آن در پروژه ها استفاده نمود ، حال اگر بخواهیم تعدادی از ابعاد های ترموود را نام ببریم می توان ابعاد زیر را در نظر گرفت : عرض ۹۰ یا ۹۲ میلیمتر ، عرض ۱۱۷ یا ۱۱۸ میلیمتر ، عرض ۱۴۰ میلیمتر .پس می توان با بررسی ابعاد مختلف برای ترموود دانست کاربردهای مختلف این چوب بسیار متنوع است . این به این معناست که ترموود برای هر مساحت و ابعادی قابل استفاده است و مهم ترین ویژگی در زمینه ی طراحی می توان به متنوع بودن رنگبندی و طرح های آن اشاره کرد.

ابعاد چوب ترموود طبق استاندارد اروپا

ضخامت چوب ترموود فلاندی تحت لیسانس 2019

این نکته را باید دانست که تمامی ترموود های موجود تحت لیسانس کشور فنلاند می باشد .

و عموماً در فنلاند به صورت تخته ارائه می شود حال باید دانست که این کشور استانداردهایی چوب ترموود را برای محصول ترموود در نظر گرفته است .

این استانداردها شامل ضخامت ، پهنا ، عرض می باشد .

که برای استفاده در هر پروژهای فرق می کند . ترمووود در ضخامت های ۱۶ میلیمتر ، ۱۹ یا ۲۰ میلیمتر ، ۲۶ میلیمتر و ۴۲ میلیمتر ساخته می شود .

که هر ضخامت ، استاندارد خاص خود را دارد و کاربرد های مختلفی دارند .

از آنجایی که چوب نمای ساختمان و داخل ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد.

باید ضخامت های مورد استفاده برای هر کدام متفاوت باشد.

 یعنی برای نمای ساختمان که تحت عواملی همچون باران، نور آفتاب و گرد و خاک قرار دارد .

باید استاندارد مخصوص خود و مقاومت بالاتری را دارا باشد که این مقاومت با افزایش ضخامت به همراه است .