اجرای نمای چوبی ترمووود

نصب قطعات نمای چوبی ترمووود

در اجرای نمای چوبی ترمووود شرایط محیط کارگاهی تفاوت چندانی بین ترمو و دیگر انواع الوار از نقطه نظر سمباده کاری و هموار و نرم نمودن سطوح به منظور آماده سازی آنها جهت نصب وجود ندارد و ناکنون مشکلی گزارش نشده است.حتی در اجرای نمای چوبی ترمووود بسیاری از موارد مشاهده شده است که احتیاجی به استفاده از دستگاههای سمباده دستی و برقی هم وجود ندارد.

 

مراحل اجرای نمای چوبی ترمووود

قطعات نمای چوبی ساختمان پس از خروج از کوره دارای سطوحی نرم و صاف و نیاز به حداقل آماده سازی را دارند.

کمترین میزان خاک اره وجود دارد و با پاکسازی مختصری برای رنگ آمیزی یا استعمال پولیش آماده میگردند.

در هنگام استفاده از چسبهای صنعتی بایستی به انواع مناسب آنها.

برای نمای ترمووود و برای انواع چوب های درخت کاج اروپائی و درخت بلوط دقت نمود.

هر چه قدر درجه تیرگی رنگ الوار به جهت درجه حرارت بالاتر در کوره ها بالاتر باشد.

در دمای بالا ، اجرای نمای چوبی ترمووود چسب ها هم.

به همان اندازه قدرت نفوذ کمتری را در محصولات خواهند داشت.

به دلیل در معرض قرار گرفتن الوار چوب های با حرارت بالا و به مدت طولانی, منفذهای سلولی بسته شده.

چسبهای صنعتی شانس نفوذپذیری کمتری را در مقایسه با الوار معمولی خواهند داشت.

 

قیمت اجرای نمای چوبی ترمووود

برای اجرای نمای چوبی ترمووود در هنگام استفاده از چسبها برای اتصال درزهای قطعات ترموود و یا متصل نمودن درب و پنجره ها و قابهائی که از نوع چوب نما هستند, بایستی به کلاس حرارتی آنها هم توجه کافی صورت پذیرد. در برخی موارد با فشار و انحراف کمی در محصولات چسبها از قطعات جدا میشوند. به همان دلیل نفوذ پذیری اولیه کمتر. البته, چسب چوب EPI دارای قدرت نفوذ و استحکام بسیار بالائی جهت استفاده در چنین کاربردهائی میباشد.

چوب مناسب برای نمای ساختمان چه ویژگی هایی دارد؟

بهتر است بدانید چوب مناسب برای نمای ساختمان باید از ویژگی های خاصی برخوردار باشد. دوام و ماندگاری بالا و مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی یکی از ویژگی های این نوع نما محسوب می شود. لازم است مقاومت چوب را با استفاده از یکسری فرآیندها به طور قابل توجهی افزایش داد. همچنین آکوستیک بودن از دیگر ویژگی های یک چوب مناسب و ایده آل به شمار می آید.

در واقع یکی از ویژگی های بارز چوب این است که صدا را به خوبی جذب کرده و فضایی بسیار آرام را برای ساکنین ایجاد می کند. از دیگر ویژگی هایی که یک چوب باید از آن برخوردار باشد قابل تعویض بودن آن است. نمای چوبی باید به گونه ای باشد که در زمان تعویض و بازسازی بتوان به راحتی آن را تعمیر و بازسازی کرد.

 

رهاوود ارائه کننده انواع نمای چوبی ساختمان در ایران

در صورتی که به دنبال نمای زیبا و فوق العاده حرفه ای برای ساختمان خود هستید، انتخاب ما بهترین گزینه است. با ما می توانید هر نمای چوبی ساختمان را که می خواهید برای ساختمان خود انتخاب کنید، چرا که ما یکی از برترین ارائه کننده های انواع نمای چوبی ساختمان در ایران هستیم. با انتخاب تیم حرفه ای ما هرگز پشیمان نخواهید شد، زیرا گروه حرفه ای ما با دانش و تخصص خود بهترین نماها را برای شما طراحی و اجرا می کنند.

 

اصول ترکیب نمای سنگ و چوب برای نمای ساختمان

یکی از روش هایی که باعث زیبایی و جذابیت بیشتر نمای ساختمان می شود، استفاده از مصالح ترکیبی متضاد است. برای مثال استفاده از نمای ترکیبی سنگ و چوب دارای تاثیر بسیار زیادی در زیبایی نمای ساختمان است. بهتر است بدانید انتخاب این نما علاوه بر زیبایی فوق العاده نمای ساختمان باعث افزایش مقاومت ساختمان نیز می شود. در واقع انتخاب چوب در این ترکیب به دلیل ظرافت بالا، زیبایی خاصی را به نمای ساختمان هدیه می دهد. همچنین استفاده از چوب به دلیل مقاومت بسیار بالایی که در برابر عوامل طبیعی و محیطی دارد باعث بالا رفتن مقاومت ساختمان می شود.

لازم به ذکر است که با استفاده از سنگ می توان کیفیت عایق صوتی و حرارتی ساختمان را به طور قابل توجهی افزایش داد. در واقع با انتخاب چوب مناسب برای نمای ساختمان در کنار سنگ های مرغوب می توان ترکیبی از ظرافت و مقاومت را در نمای ساختمان خود ایجاد کرد. یکی از ایده های مناسب برای خلق نمایی زیبا و فوق العاده استفاده از سنگ برای پوشش کلی نما است. در واقع در این ایده می توانید بر روی نمای سنگی از چوب برای ورودی ساختمان و اطراف پنجره استفاده کنید. با انتخاب این ترکیب می توان یک نمایی ساده و جذاب را به ساختمان خود هدیه دهید.

 

ترموود بهترین گزینه برای نمای چوبی ساختمان

بهتر است بدانید چوب مناسب برای نمای ساختمان جهت نمای ساختمان شما ترموود است. قبل از هر چیز لازم است بدانید یکی از جدیدترین روش ها جهت مقاوم ‌سازی چوب ترموود بوده که به نوعی فرآیند آماده ‌سازی چوب محسوب می شود. در این روش مقاومت چوب به اندازه ای افزایش پیدا می کند که بتوان از آن با خیالی آسوده در فضای باز و در هر شرایط آب و هوایی استفاده کرد. در واقع در این فرآیند مغز چوب همراه با گردش هوا و بخارآب به دمای 185 تا 220 درجه سانتی ‌گراد می رسد. در این فرآیند رطوبت چوب معمولا به زیر 6 درصد رسیده و زنجیره های سلولوزی درون آن در هم شکسته می شود.

از دیگر ویژگی های بارز چوب ترموود این است که در آن شرایط زندگی برای قارچ و کپک به طور کامل از بین می رود، زیرا با اعمال گرمای زیاد اسیدی که در بافت طبیعی چوب وجود دارد به طور کامل از بین می رود. همچنین این فرآیند به نوعی باعث افزایش طول عمر و ماندگاری بالای چوب می شود. از دیگر مزیت های قابل توجه این فرآیند سازگاری آن با محیط زیست است، زیرا از هیچ ماده افزودنی و شیمیایی در این فرآیند استفاده نشده است.

ثبات در ابعاد، خالص و طبیعی بودن و وزن بسیار کم از دیگر مزیت های چوب ترموود به شمار می آید. با توجه به مزیت های گفته شده چوب مناسب برای نمای ساختمان چوب ترمووود بوده که علاوه بر زیبایی فوق العاده از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است در واقع این نوع چوب را به دلیل استانداردها و کیفیت بالا می توان در مکان ها و فضاهایی که در معرض باراش برف و باران، آلودگی هوا و تابش مستقیم نور خورشید هستند با خیالی آسوده استفاده کرد.

 

اجرای حرفه ای نمای چوبی ساختمان توسط رهاوود

علاوه بر انتخاب یک نمایی زیبا و فوق العاده اجرای آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در واقع اجرای نمای چوبی کار هر کسی نیست و به تخصص و دانش نیاز دارد. با انتخاب ما هیچ نگرانی نخواهید داشت، چرا که ما نمای چوبی ساختمان را به صورت حرفه ای و ماهرانه انجام خواهیم داد.

در واقع نیروهای مجرب و کار آزموده ما با دانش به روز خود نمای چوبی شما را به بهترین شکل اجرا می کنند. همچنین کارشناسان و متخصصان ما شما را به خوبی راهنمایی می کنند تا چوب مناسب برای نمای ساختمان خود انتخاب کنید. بدون شک با گروه ما می توانید نمای بی نظیر و فوق العاده زیبا را برای ساختمان خود ایجاد کنید.

فروش چوب نمای ساختمان

اتصالات و لوازم مورد استفاده در فروش چوب نمای ساختمان بر اساس تجربه بهتر است تا از انواع پیچ خود شیار برای فیکس و ثابت نگاه داشتن قطعات چوب نما بر روی دیوار استفاده نمود. با استفاده از چنین اتصالاتی دیگر نیازی به ایجاد شیارهای درونی سوراخهای ترمووود با استفاده از قلاویز و حدیده نمیباشد.

 

نصاب چوب نمای ساختمان

چنانچه نصاب چوب نمای ساختمان پیچهای معمولی برای نصب دیوارهای نمای چوبی ساختمان کاج و بلوط استفاده شود, میتوان با ایجاد سوراخهائی با استفاده از دریل بر روی الوار از ترک خوردگی و شکستگی در هنگام سفت کردن پیچها جلوگیری به عمل آورد. البته شایان ذکر است که در تمامی پروژه های دکوراسیون بیرونی چوب نما ساختمانها, استفاده از پیچهای ضد زنگ توصیه میشود.

 

ابعاد چوب نمای ساختمان

در دیگر محیطهای مرطوب ابعاد چوب نمای ساختمان از قبیل استفاده ترمو پاین و اش در استخرها.

همچنین اتاقهای سونای خشک و بخار استفاده از سیستم فاق و زبانه.

به حداقل رساندن ابعاد چوب ترمووود کاربرد پیچهای سنتی, روشی مدرن, مرسوم و زیباتر میباشد.

پرسنل شرکتهای معماری و طراحی با استفاده از دستگاههای پنوماتیک.

با فشار باد میخهای ضد زنگ را به داخل سطوح چوبی و ترموود تزریق میکنند استفاده مینمایند.

 

متریال چوب نمای ساختمان

بهتر است در زوایا و اضلاعی که فشار کمی بر روی سطوع و اتصالات متریال ترمووود وجود دارد, حتی المقدور از انواع الوار و مواد با حداقل گره استفاده نمود چون وجود گره های زیاد در چنین مواردی میتواند به مرور زمان به ترک خوردگی و شکستن آنها منجر گردد.یکی از دلایلی که توصیه میشود تا از انواع نمای چوبی با رتبه بندی A استفاده نمود دقیقا همین مطلب است چون عدم وجود گره در سطوح دقیقا همانند وجود چسبهای بسیار قوی عمل میکند و در بلند مدت سطوح به ندرت دچار اعوجاج و ترک خوردگی میگردند که به صورت مستقیم در قیمت چوب نمای ساختمان تاثیر می گذارد.

طراحی نما با ترمووود چیست ؟

با توجه به اینکه اولین ارتباط مخاطب با هر پروژه به وسیله نمای آن صورت میگیرد طراحی نمای ساختمان از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است و تاثیر بسزایی در ذهن مخاطب از خود به جای میگذارد. در مبحث طراحی نمای ساختمان به ویژه نماهای مدرن و یا نماهای بازسازی شده، در یک دهه گذشته متریال ترمووود توجه طراحان و معماران را به خود جلب کرده است.

قیمت طراحی نما با ترمووود

یکی از ویژگی های ترمووود که آن را نسبت به دیگر متریالهای ساختمانی برتر و متمایز می کند.

این است که به دلیل زیبایی و مقاومت بالا، طی گذشت زمان جلوه خود را حفظ میکند.

تلفیق چوب ترمو (چوب نما) با دیگر متریالهای ساختمانی نظیر سنگ، آجر و … (به خصوص در نماهای مدرن)

ترموود زیبایی نمای ساختمان را دوچندان کرده.

استفاده از متریال طبیعی کمک بسیار زیادی کرده و به نمای ساختمان گرما و جذابیت ویژه ای می بخشد.

شرکت طراحی نما با ترمووود

در میان شمار زیادی از متریالهای ساختمانی، استفاده از ترمووود در نمای ساختمان زیبایی نما را دو چندان کرده و گرمای خاصی به نما می بخشد. با توجه به ورود این متریال به بازار ساختمان ایران در یک دهه اخیر و در دسترس بودن آن در ابعاد و اندازه های مختلف برای استفاده های گوناگون، طراحی نما با ترمووود با استقبال بسیار چشمگیری روبرو شده و باعث جایگزینی ترمووود با متریال های قدیمی تر شده است.

طراحی نما با چوب ترمووود

در عصر حاضر، ترمووود به عنوان یک جایگزین سبز و سازگار با محیط زیست برای چوب معمولی مورد توجه قرار گرفته است. چوب ترمووود، چوبی است که از طریق یک فرآیند حرارتی ویژه، مقاومت و زیبایی بیشتری به دست می‌آورد. این نوع چوب تغییرات مکانیکی کمتری پس از نصب دارد و می‌تواند به عنوان مصالح ساختمانی و دکوراسیون خارجی استفاده شود. در این مقاله، به بررسی طراحی نما با چوب ترمووود می‌پردازیم و نحوه استفاده از این ماده مدرن و بسیار مقاوم را برای ساخت ویلاها و خانه‌هایی با طراحی استثنایی بررسی می‌کنیم.

چوب ترمووود چیست؟

این تایتل به بیان تعریف و مفهوم چوب ترمووود اختصاص دارد. می‌توان در این قسمت به فرآیند تولید چوب ترمووود و مزایای استفاده از آن اشاره کرد.

طراحی نما با چوب ترمووود

در این تایتل، به موضوع اصلی مقاله پرداخته می‌شود که طراحی نما با استفاده از چوب ترمووود می‌باشد. می‌توان انواع طرح‌ها و الگوها، استفاده از چوب ترمووود در نماهای سنتی و مدرن، و نکات طراحی را در این بخش مورد بررسی قرار داد.

محیط زیست و پایداری

این تایتل به بررسی تاثیر مثبت چوب ترمووود بر محیط زیست و اهمیت پایداری در طراحی نماها می‌پردازد.

نگهداری و پایداری چوب ترمووود

در این تایتل، به نکات مربوط به نگهداری و پایداری چوب ترمووود پرداخته می‌شود. این بخش می‌تواند شامل راهنمایی‌ها و نکات مربوط به نگهداری، مقاومت در برابر آب و رطوبت، و مقاومت در برابر حشرات و قارچ‌ها باشد.

استفاده از چوب ترمووود در ساخت ویلاها

این بخش به بررسی موضوعات مرتبط با استفاده از چوب ترمووود در ساخت ویلاها و خانه‌ها می‌پردازد. می‌توان از جمله مزایای طراحی مدرن و زیبا، افزایش ارزش ملک، و کاهش هزینه‌ها در طول دوره بهره‌برداری به عنوان موضوعات این بخش استفاده کرد.

مقایسه چوب ترمووود با مصالح دیگر

در این تایتل به بررسی مقایسه چوب ترمووود با مصالح دیگر مورد استفاده در طراحی نماها و دکوراسیون خارجی پرداخته می‌شود. می‌توان مزایا و معایب چوب ترمووود در مقایسه با چوب معمولی، PVC، و آجر و سنگ را در این قسمت مطرح کرد.

مشکلات و راه‌حل‌ها

در این بخش به بررسی مشکلاتی که ممکن است در استفاده از چوب ترمووود بروز کند و راه‌حل‌های ممکن برای آن‌ها پرداخته می‌شود. از جمله تغییرات آب و هوا، تاثیر نور خورشید، و نحوه تعمیر و نگهداری در این بخش می‌توان اشاره کرد.

افزایش دسترسی به چوب ترمووود

در این تایتل به ارتقاء دسترسی به چوب ترمووود و محل‌هایی که می‌توان این نوع چوب را تهیه کرد را توضیح می‌دهیم.
نتیجه‌گیری

در این مقاله، به بررسی طراحی نما با چوب ترمووود پرداختیم و مزایای استفاده از این نوع چوب را در طراحی و ساخت ویلاها و خانه‌ها مورد بررسی قرار دادیم. چوب ترمووود با مقاومت و پایداری بالا، رنگ‌ها و الگوهای متنوع، و تأثیر مثبت بر محیط زیست، انتخابی هوشمندانه و سبز برای طراحی نما و دکوراسیون خارجی است. این مصالح مدرن به شما امکان می‌دهد تا خانه‌ای با شخصیت و جذابیت خاص ایجاد کنید و به نگاهی سبزتر نسبت به محیط زیست داشته باشید.

سوالاتی که ممکن است در این زمینه داشته باشید:

  • ترموود چیست؟ ترموود در حقیقت همان نمای چوب یا نمای کلاسیک است.