بررسی استانداردهای چوب ترموود در ابعاد و ضخامت

بررسی استانداردهای چوب ترموود در ابعاد و ضخامت

بررسی استانداردهای چوب ترموود

یکی از نیازهای دکوراسیون و طراحی استفاده از چوبهای ترموود می باشد ، این به این معنی می باشد که ترموود توانست در چند سال اخیر بسیاری از نیازهای تغییر دکوراسیون و طراحی و دیزاین نمای ساختمان و حتی داخل ساختمان را برطرف کند . اما باید مهمترین ویژگی ترموود را کیفیت و استاندارد بودن این محصول اشاره کرد و دانست که ترموود را برای هر طراحی می توان مورد استفاده قرار داد . ترمووود رها با توجه به شرایط استاندارد برای محیط کاملا مقاوم می باشد و روز به روز بر مقاوم سازی این محصول وقت گذاشته میشود ، اما باید دانست ماهیت این محصول از چوب میباشد و حس چوب را کامل منتقل میکند .

ابعاد چوب ترموود طبق استاندارد اروپا

ابعاد چوب ترموود طبق استانداردهای چوب ترموود اروپا بسیار متفاوت می باشد و با توجه به نیاز برای هر پروژه متغیر می باشد . با توجه به نیاز های مختلف و کاربرد ترموود می توان از ابعاد مختلف آن در پروژه ها استفاده نمود ، حال اگر بخواهیم تعدادی از ابعاد های ترموود را نام ببریم می توان ابعاد زیر را در نظر گرفت :عرض ۹۰ یا ۹۲ میلیمتر ، عرض ۱۱۷ یا ۱۱۸ میلیمتر ، عرض ۱۴۰ میلیمتر .پس می توان با بررسی ابعاد مختلف برای ترموود دانست کاربردهای مختلف این چوب بسیار متنوع است . این به این معناست که ترموود برای هر مساحت و ابعادی قابل استفاده است و مهم ترین ویژگی در زمینه ی طراحی می توان به متنوع بودن رنگبندی و طرح های آن اشاره کرد.

ضخامت چوب ترموود فلاندی تحت لیسانس ۲۰۱۹

این نکته را باید دانست که تمامی ترموود های موجود تحت لیسانس کشور فنلاند می باشد.

و عموماً در فنلاند به صورت تخته ارائه می شود حال باید دانست که این کشور استانداردهایی چوب ترموود را برای محصول ترموود در نظر گرفته است .

این استانداردها شامل ضخامت ، پهنا ، عرض می باشد .

که برای استفاده در هر پروژهای فرق می کند . ترمووود در ضخامت های ۱۶ میلیمتر ، ۱۹ یا ۲۰ میلیمتر ، ۲۶ میلیمتر و ۴۲ میلیمتر ساخته می شود .

که هر ضخامت ، استاندارد خاص خود را دارد و کاربرد های مختلفی دارند .

از آنجایی که ترموود هم برای نمای ساختمان و داخل ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد.

باید ضخامت های مورد استفاده برای هر کدام متفاوت باشد.

 یعنی برای نمای ساختمان که تحت عواملی همچون باران، نور آفتاب و گرد و خاک قرار دارد ،

باید استاندارد مخصوص خود و مقاومت بالاتری را دارا باشد که این مقاومت با افزایش ضخامت به همراه است .